“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖдаги 35 фоиз давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда - Давактив агентлиги/Буюртмачи) тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖнинг устав капиталидаги 35 фоиз давлат акциялар пакетини (кейингиўринларда -­ Актив) хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини (кейинги ўринларда – Консультант) жалб этиш юзасидан танлов эълон қилади.
Барча қизиқиш билдирган талабгорлардан Таклиф тақдим этиш учун сўровномага (RfP) асосан тижорат таклифларини 2023 йил 11 сентябр куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар тақдим этишларини сўраймиз.
“Ўзтемирйўлконтейнер” АЖни хусусийлаштириш бўйича консультантни жалб қилиш юзасидан таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 24 мартдаги ПҚ-102-сон қарорига мувофиқ, “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖнинг 35 фоиз улуши (кейинги ўринларда – Битим) сотилиши белгиланган.
Сотиш жараёнлари “Ўзтемирйўлконтейнер” АЖнинг тармоқ ва индивидуал хусусиятларидан келиб чиқиб Ўзбекистон Республикаси қонунчилиги талаблари доирасида энг мақбул хорижий тажриба асосида ташкил этилиши лозим. Буюртмачи тўғри қарор қабул қилиши учун Активни мустақил баҳолаш ишларини амалга оширади.

Announcement on attracting a professional consulting company for the privatization 35% state block of shares of Uztemiryulkonteyner JSC
The State Assets Management Agency of the Republic of Uzbekistan (hereinafter - "State Assets Agency"/"Client"), in accordance with the relevant privatization programs, announces a tender for the selection of a professional consulting company (hereinafter - "Consultant") on privatization of "Uztemiryulkonteyner" JSC by selling 35% state block of shares in the authorized capital of JSC (hereinafter - the "Asset").
All interested applicants are invited to submit their proposals in accordance with the following Request for Proposals (RfP) by 18:00 (Tashkent time) on September 11, 2023.
Request for proposals for consulting services on privatization of "Uztemiryulkonteyner" JSC (RfP)
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan from March 24, 2023 №PP-102 provides for the sale of 35% share of "Uztemiryulkonteyner" JSC (hereinafter - the "Transaction").
The sale process must be organized in accordance with the best international practices, taking into account the requirements of the legislation of the Republic of Uzbekistan, industry and individual specifics of "Uztemiryulkonteyner" JSC. For making internal decision of the Seller, the Asset is evaluated in accordance with the legislation.
"Uztemiryulkonteyner" JSC, being the operator of the container park of "Uzbekistan Temir Yollari" JSC, provides a full range of services related to the organisation of container transportations on the territory of the Republic of Uzbekistan.