"Angren Pipe Plant" МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш жараёнида қатъий нарх таклифларини қабул қилиш босқичи тўғрисида ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 19 сентябрь куни чоп этилган эълонга мувофиқ, “Angren Pipe Plant" МЧЖ (кейинги ўринларда - "Компания" ёки "Актив") устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – "Битим") хусусийлаштириш жараёнининг Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи якунланди.
“Portfolio Investments" МЧЖ компанияси (кейинги ўринларда – "Маслаҳатчи") мазкур битим бўйича Давактив агентлигининг хусусийлаштириш бўйича етакчи маслаҳатчиси сифатида жалб этилган.
“Angren Pipe Plant" МЧЖ компаниясининг хусусийлаштириш жараёнлари доирасида Маслаҳатчи томонидан кенг қамровли маркетинг ишлари амалга оширилди, жумладан 200 дан ортиқ салоҳиятли инвесторларга инвестиция тизерлари юборилди. Натижада, 2022 йил 20 октябрга қадар 5 нафар халқаро ва маҳаллий инвесторлар томонидан сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of Interest) тўғрисидаги аризалар келиб тушди.
Давактив агентлиги ҳамда хусусийлаштириш бўйича Маслаҳатчи томонидан келиб тушган барча аризалар қуйидаги мезонлар бўйича сараланади:
Маслаҳатчи томонидан келиб тушган аризалар юқоридаги мезон талаблари асосида чуқур ўрганиш натижасида 4 нафар талабгорлар кейинги босқичга ўтказилди.
Шунга кўра, Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан мувафаққиятли ўтган талабгорлар хусусийлаштириш жараёнларининг келгуси Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) қабул қилиш босқичида иштирок этиш учун таклиф қилинади ҳамда Маслаҳатчи томонидан уларга ушбу босқич жараёнлари тўғрисидаги хат (Process Letter) юборилади.
Хусусийлаштириш жараёнларида келгусидаги ўз иштирокини тасдиқлаш учун, ушбу талабгорлар билан Ахборотларни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA)ни имзолаш таклиф этилади, сўнгра маслаҳатчи томонидан тайёрланган Компаниянинг молиявий, солиқ, ҳуқуқий ва экологик фаолияти бўйича мустақил таҳлилий ҳисоботлар (VDD)ларини ўз ичига олган виртуал ахборот хонаси (VDR)га кириш имконияти ҳамда Компанияга тўғридан-тўғри ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органи билан учрашиш имконияти яратилади.
Шунингдек, Маслаҳатчи томонидан Активни сотиб олиш нархи бўйича мажбуриятга эга бўлган таклифлар (BO) жорий йил 10 декабрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар қабул қилинади.
Давактив агентлиги ва “Portfolio Investments" МЧЖ компанияси хусусийлаштириш жараёнига қизиқиш билдирган ва аризалар топширган барча иштирокчиларга миннатдорчилик билдиради ҳамда Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичидан муваффаққиятли ўтган талабгорлар билан келгусидаги конструктив ҳамкорликни шаффоф муҳитда давом эттиради.

Information about the stage of accepting binding offers of the privatization process of the state share in "Angren Pipe Plant" LLC
According to the announcement published by the State Asset Management Agency on September 19, 2022, the Express of Interest stage of the purchase of 100% state share (the "Deal") in the authorized capital of Angren Pipe Plant LLC (the "Company" or the "Asset") has been completed.
Portfolio Investments LLC ("the Consultant") was attracted as the lead privatization consultant of the State Assets Management Agency for this Deal.
In the framework of the Company's privatization processes, the Consultant carried out complex marketing activities, including the distribution of investment teasers to more than 200 potential investors. As a result, by October 20, 2022, the Consultant received Express of Interest applications from 5 international and local investors.
As a result of in-depth analysis of the proposals received by the Consultant according to the above criteria, 4 applicants have been admitted to the next stage.
Accordingly, those applicants who have successfully passed the Express of Interest stage will be invited to participate in the next accepting binding offers (BO) stage of the privatization process and the Consultant will send them a Process Letter for this stage.
In order to confirm their future participation in the privatization process, these applicants are invited to sign a Non-Disclosure Agreement (NDA), then they will be given access to a Virtual Data Room (VDR) which contains independent analytical reports on financial, tax, legal and environmental analysis (VDD) prepared by the Consultant. Additionally, applicants will have the opportunity to visit the Company directly and meet with management.
Binding offers (BO) for the purchase of the Assets will be accepted by the Consultant until 18:00 (Tashkent time) December 10, 2022.
The State Assets Management Agency together with Portfolio Investments LLC would like to thank all participants, who have shown interest in the privatization process and submitted proposals, as well as to express confidence in further constructive cooperation with applicants, who have successfully passed the Express of Interest stage for the purchase of the Asset.