Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Dori-Darmon” AЖ устав капиталидаги 51 % акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 8 та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments ва Gemstone Capital консорциум компаниялари хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments ва Gemstone Capital консорциум компаниялари Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компаниялар бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компаниялари билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 51 percent shares in the authorized capital of JSC "Dori-Darmon", the following is declared.
During the selection processes, 8 proposals were received from professional organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, Portfolio Investments and Gemstone Capital consortium companies was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
Portfolio Investments and Gemstone Capital are investment companies in Uzbekistan providing various services, including asset management, brokerage and consultancy services to government agencies, corporations and financial institutions.
The State Assets Management Agency together with the selected professional consulting companies will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.