Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “Dori-Darmon” AЖ устав капиталидаги 51 % акциялар пакетини хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида 8 та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments ва Gemstone Capital консорциум компаниялари хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments ва Gemstone Capital консорциум компаниялари Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компаниялар бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компаниялари билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании по приватизации 51 % пакета акций в уставном капитале АО «Dori-Darmon», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 8 профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате отбора консорциум компаний Portfolio Investments и Gemstone Capital были признаны победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.
Компании Portfolio Investments и Gemstone Capital представляют собой инвестиционную компанию в Узбекистане и предоставляют различные услуги, включая  управление активами, брокерские и консультационные услуги государственным органам, корпорациям и финансовым институтам.
Агентство по управлению государственными активами, совместно с привлеченными профессиональными консалтинговыми компаниями, примет все необходимые меры для прозрачной и успешной продажи актива на основе конкурентных принципов.