Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2022 йил 22 сентябрдаги эълонига мувофиқ талабгорлардан “E-auksion электрон савдо платформаси орқали электрон кўринишда таклифлар қабул қилинган.
Шунга кўра, жорий йилнинг 13 октябрь куни соат 16:00да Давактив агентлиги биносида давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг иккинчи босқичидаги талабгорларнинг ҳамда савдоларнинг биринчи босқичида кўриб чиқиш учун етарли таклиф шаклланган давлат активлари бўйича талабгорларнинг электрон кўринишдаги таклифлари очилади.
Ушбу жараёнга Давлат тендер комиссияси аъзолари, талабгорлар ва оммавий ахборот воситалари вакиллари таклиф этилади, шунингдек шахсан қатнаша олмайдиган талабгорлар учун видеоконференц алоқа воситаси орқали иштирок этиш имконияти яратилади (видеоконференц алоқа ҳаволаси).
Ишчи орган ўз ҳисоботини тайёрлаб, Давлат тендер комиссиясига кўриб чиқиш учун тақдим этади ҳамда ушбу савдо жараёни натижалари бўйича маълумотлар Давактив агентлиги томонидан белгиланган тартибда эълон қилинади.
Ўз навбатида, савдоларнинг биринчи босқичида ягона талабгор томонидан таклиф юборилганлиги ҳамда таклиф келиб тушмаганлиги сабабли савдоси ўтказилмаган дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиалларининг мулкий мажмуалари бўйича “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали таклифларни қабул қилиш 15 кун муддатга узайтирилди.

In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency dated September 22, 2022, through the electronic trading platform "E-auksion" have received proposals from applicants in electronic form.
According to this, on October 13 this year at 16:00 in the building of the State Assets Management Agency the electronic proposals of applicants at the second stage of sales process of state assets, as well as of applicants at the first stage of sales, on which a sufficient number of proposals were formed for consideration, will be opened.
Members of the State Tender Commission, applicants and mass media representatives are invited to participate in this process, also, for applicants who will not be able to participate personally, the possibility of participation via videoconference is created (link for videoconferencing).
The working body will prepare a report on this process and submit it to the State Tender Commission for consideration. According to the results of this stage of the sales process, the State Assets Management Agency will publish the relevant information in the prescribed manner.
Meanwhile, the process of accepting proposals through the electronic trading platform "E-auksion" for the state shares in grain enterprises and property complexes in grain enterprise branches, for which at the first stage of sales proposals have been received by the only applicant and have not been received at all, extended for a period of 15 days.