Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "ANGREN PIPE PLANT" МЧЖ устав капиталидаги 100,0% давлат улуши хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments компанияси Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компанияси бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of “ANGREN PIPE PLANT” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 5 proposals were received from professional consulting organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, "Portfolio Investments" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
"Portfolio Investments" - an investment company in Uzbekistan that provides various services, including asset management, brokerage and consulting services to government agencies, corporations and financial institutions.
The State Assets Management Agency together with the professional consulting company will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.