Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан "ANGREN PIPE PLANT" МЧЖ устав капиталидаги 100,0% давлат улуши хусусийлаштириш жараёнларига профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли Танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида та профессионал консалтинг компаниялардан, жумладан консорциум шаклидаги, таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, Portfolio Investments компанияси хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
Portfolio Investments компанияси Ўзбекистонда фаолият юритаётган инвестицион компанияси бўлиб, турли хизматлар, жумладан, брокерлик, активни бошқариш ва консалтинг хизматларини давлат органлари, корпорациялар ва молиявий институтларга кўрсатади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании по приватизации 100 процентной государственной доли в уставном капитале ООО «ANGREN PIPE PLANT», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 5 профессиональных консалтинговых компаний, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответсвующей сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора, компания «Portfolio Investments» была признана победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.
Portfolio Investments — это инвестиционная компания в Узбекистане, которая предоставляет различные услуги, включая управление активами, брокерские и консультационные услуги государственным органам, корпорациям и финансовым институтам.