ТАДБИРКОР ВА ИШБИЛАРМОНЛАР ДИҚҚАТИГА!
Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Сайилгоҳ кўчасида жойлашган “Марказий бино” ҳудудини оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент шаҳар, Юнусобод тумани, Сайилгоҳ кўчасида жойлашган “Марказий бино” ҳудуди (ҳавола орқали давлат активининг умумий ер майдони, бино ва иншоотларнинг майдони ҳамда фотосуратлари билан танишиш мумкин,  виртуал кўриш 360° ) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 10 май соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган
электрон манзилига
(ҳавола орқали кўринади) тақдим этилади:
давлат активидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан самарали фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
III. Қуйидаги алоҳида шартлар бўйича олдиндан огоҳлантирамиз:
Давлат активидан келгусида офис, савдо, савдо-кўнгилочар, маданий-хордиқ, спорт, туристик ва бошқа хизматлар кўрсатиш фаолияти йўналишларидан бири ёки бир нечтасини амалга оширилиши талаб этилади;
IV. Ишчи орган – Давактив агентлиги тўғрисидаги маълумотлар:
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 200410860262660000000000001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.

о выставлении на публичные торги государственного актива
территории «Центрального здания», расположенного по адресу город Ташкент, Юнусабадский район, улица Сайилгох
Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса выставления на публичные торги государственного актива, территории «Центрального здания», расположенного по адресу город Ташкент, Юнусабадский район, улица Сайилгох (по ссылке можно ознакомится с общей площадью земельного участка, площадью зданий и сооружений, а также посмотреть фотографии объекта,  виртуальный просмотр 360° ).
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 часов (Ташкентское время) 10 мая 2021 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку) на узбекском, русском или английском языках  (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а ) к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
II.Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении №2 (для физических лиц - приложение № 2а ) к настоящему объявлению.
III. Заранее предупреждаем о следующих особых условиях:
На базе государственного актива требуется организовать один или несколько следующих видов деятельности, в том числе, организация офисных помещений, торговых помещений, торгово-развлекательного центра, предоставление спектра услуг в сфере культуры и досуга, спорта, туризма и других;
IV. Информация о Рабочем органе – Агентстве госактивов:
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщика: 200410860262660000000000001 и указанием наименования государственного актива с надписью «задаток».
Получатель: Агентство по управлению государственными активами Республики Узбекистан;
Расчётный счет: 21508840000600289002 (Доллары США);
Банк получателя: Central Bank of Uzbekistan;
SWIFT: CBUZUZ22;
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщик вносит запись «задаток» с указанием наименования государственного актива.