Оммавий савдоларга чиқарилган дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуалари бўйича навбатдаги савдо жараёнининг биринчи босқичи якунланиб, Давлат активларини хусусийлаштириш ва хусусийлаштириш жараёнларини мувофиқлаштириш давлат комиссиясининг тегишли қарори қабул қилинди. Унга кўра:
I. Cавдо жараёнларининг иккинчи босқичга ўтган талабгорлар рўйхати тасдиқланди ва ушбу талабгорлардан 2023 йил 16 июнь соат 18-00га (Тошкент вақти билан) қадар тижорат таклифлари, яъни сотиб олиш нархи, тўлов муддати ва тўлов қобилияти бўйича таклифлар “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали қабул қилинади;
II. Cавдо жараёнида рақобат муҳити таъминланмаган активлар бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида талабгорлардан таклифларни қабул қилиш муддати 15 кунга узайтирилди.
Ушбу давлат активлари бўйича савдо жараёнларининг биринчи босқичида иштирок этган барча талабгорларга Ишчи орган томонидан индивидуал хабар юборилади.
Ўз навбатида, савдо жараёнларини давом эттириш учун етарли таклифлар шаклланмаган ва савдода қатнашиш бўйича таклифлар келиб тушмаган қуйидаги дон корхоналаридаги давлат улуши ва дон корхоналари филиаллари мулкий мажмуалари “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали такрорий савдоларга чиқарилади.

The first stage of the sales process for state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches put up for public auction has been completed, and a corresponding decision has been made by the State Commission for Privatisation of State Assets and Coordination of Privatisation Processes. According to the decision:
I. The list of applicants who have passed the second stage of sales has been approved. From the applicants, who have passed to the second stage of sales process, till June 16, 2023, 18:00 (Tashkent time) will be accepted commercial proposals (on purchase price, term of payment and ability to pay) through the electronic trading platform "E-auksion";
II. The deadline for accepting proposals from applicants at the first stage of sales for assets that did not provide a competitive environment during the sales process has been extended by 15 days.
In turn, state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches, for which an insufficient number of offers were received at the first stage of sales and were not received at all, are put up for repeated public sales through the electronic trading platform "E-auksion".
The state shares in grain enterprises that have passed to the 2nd stage of the sales process
Proposals from applicants are accepted till June 16, 2023, 18:00 (Tashkent time)
“Shovot don mahsulotlari” JSC
Shovot district
6026414
Extended public sales of state shares in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches
Proposals from applicants are accepted till June 26, 2023, 18:00 (Tashkent time)
State share in grain enterprises
Kashkadarya region, Koson district
6026917
Property complexes of grain enterprises branches
“Qoqon don mahsulotlari” JSC “Qoqon don” branch
6026928
The state share in grain enterprises and property complexes of grain enterprises branches put up for repeated public sales