3 март санасида ўтказилган онлайн савдолар натижаси
3 347 та лот аукцион савдоси ва очиқ танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 7,4 млрд сўмлик 5 437 та лот 13,3 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 11 та
• бошланғич нархи 4,4 млрд сўм
• сотилган нархи 5,2 млрд сўм
• Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳрида жойлашган, “Unicon.uz-фан-техника ва маркетинг тадқиқотлари маркази” ДУКга тегишли бошланғич нархи 2,7 млрд сўм бўлган нотурар жой бино-иншоотлари 2,9 млрд сўмга сотилди.
• сони 44 та
• бошланғич нархи 775,7 млн сўм
• сотилган нархи 2,02 млрд сўм
• Чилонзор туманидан йиллик ижара ставкаси 29,7 млн сўмлик Тошкент давлат Иқтисодиёт университетининг бўш турган бино қисми 278,7 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 114 та
• сотилган нархи 3,3 млрд сўм
• ер майдони 7,1 га
• Самарқанд вилояти, Тайлоқ туманида жойлашган, бошланғич нархи 4,7 млн сўм бўлган қурилиш саноати маҳсулотлари ишлаб чиқариш корхонаси қуриш учун 0,3 гектар ер участкаси 257,9 млн сўмга сотилди.
• Сурхондарё вилояти, Денов туманидан бошланғич нархи 203,6 млн сўм бўлган ошхона, кафелар, савдо уйлари қуриш учун 6,6 сотих ер участкаси 224 млн сўмга сотилди.
• сони 92 та
• бошланғич нархи 30,4 млн сўм
• сотилган нархи 971,4 млн сўм
• Бухоро туманидан бошланғич нархи 0,2 млн сўмлик кўчма савдо жойи 13,3 млн сўмга сотилди.
• бошланғич нархи 580,2 млн сўм
• Самарқанд туманидан бошланғич нархи 147 млн сўмлик Оҳаликсой сойи ўзанини тозалаш ҳуқуқи 840 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 3 марта
На аукционы и открытые торги было выставлено 3 347 лота. Также было реализовано 5 437 объекта со стартовой ценой 7,4 млрд сумов за 13,3 млрд сумов.
• цена продажи 5,2 млрд сум
• Нежилые здания и сооружения со стартовой ценой 2,7 млрд сумов, принадлежащие "Центру научно-технических и маркетинговых исследований Unicon.uz", ​​расположенному в городе Чирчик Ташкентской области, проданы за 2,9 млрд сумов.
• стартовая цена 775,7 млн сум
• цена продажи 2,02 млрд сум
• Пустующая часть Ташкентского государственного экономического университета с годовой арендной ставкой 29,7 млн ​​сумов в Чиланзарском районе сдана в аренду за 278,7 млн ​​сумов.
• цена продажи 3,3 млрд сум
• площадь земельного участка 7,1 га
• Земельный участок, расположенный в Тайлокском районе Самаркандской области, площадью 0,3 га, со стартовой ценой 4,7 млн ​​сумов продан за 257,9 млн сумов под строительство предприятия по производству продукции строительной индустрии.