“Uzbekistan Airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 19 августдагиUzbekistan Airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компанияси жалб қилиш юзасидан танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги “Uzbekistan airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун қизиқиш билдираётган профессионал консалтинг компанияларнинг мурожаатларига мувофиқ уларга малакавий тайёргарлик кўришга қўшимча имконият яратиш, мазкур жараёнларни янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш, шунингдек қўшимча салоҳиятли талабгорларни жалб қилиш мақсадида, “Uzbekistan airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш учун профессионал консалтинг компанияларидан аризалар қабул қилиш муддати 2022 йил 26 сентябрь куни соат 18:00 га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Аввалги чоп этилган “Uzbekistan airways” АЖни хусусийлаштириш стратегиясини ишлаб чиқиш юзасидан Таклиф тақдим этиш учун сўровнома (RfP)нинг қолган барча маълумотлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлевается срок приема предложений по разработке стратегии приватизации АО «Uzbekistan airways»
В соответствии с объявлением Агентства госактивов от 19 августа текущего года о привлечении профессиональной консалтинговой компании для разработки стратегии приватизации АО «Uzbekistan Airways» объявляется следующее.
В соответствии с обращениями профессиональных консалтинговых компаний, заинтересованных в разработке стратегии приватизации АО «Uzbekistan Airways», в целях создания для них дополнительных возможностей для профессиональной подготовки, проведения данных процессов в более прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных претендентов с высоким потенциалом, Агентство по управлению государственными активами объявляет о продлении срока приема предложений профессиональных консалтинговых компаний для разработки стратегии приватизации АО «Uzbekistan airways» до 18:00 (по ташкентскому времени) 26 сентября 2022 года.
Вся остальная информация ранее опубликованного Запроса на предоставление предложений (RfP) по разработке стратегии приватизации АО «Uzbekistan airways» остается без изменений.