Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида, 5 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, “Mosaic Financial” компанияcи хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
“Mosaic Financial” компанияси маҳаллий капитал бозорида инвестиция воситачиси ва инвестицион активларнинг ишончли бошқарувчиси, шунингдек инвестиция маслаҳатчиси сифатида фаолият юритади. Шу билан бирга, Инвестиция институтлари миллий уюшмаси аъзоси хисобланади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган ҳолда шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

In accordance with the relevant privatization program and the announcement of the State Assets Management Agency on the attraction of a privatization Consultant for the sale of 100 percent shares in the authorized capital of “CHINAZ PETROLEUM REFINERY PLANT” LLC, the following is declared.
During the selection processes, 5 proposals were received from professional organizations, including the form of a consortium, and considered their financial proposals, experience in this area, qualifications and approaches to the performance of relevant tasks.
Accordingly, "Mosaic Financial" was recognized as the winner of the competition as a consultant on privatization.
"Mosaic Financial" acts as an investment intermediary, trustee of investment assets and investment advisor in the local capital market. It is also considered a member of the National association of investment institutions.
The State Assets Management Agency together with the professional consulting company will take all necessary measures for transparent and successful sale of the asset based on the principles of competition.