Тегишли хусусийлаштириш дастурига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан “CHINOZ NEFTNI QAYTA ISHLASH ZAVODI” МЧЖнинг устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш бўйича профессионал консалтинг компаниясини жалб қилиш бўйича тегишли танлов эълонига мувофиқ қуйидагилар маълум қилинади.
Мазкур танлов жараёнида, 5 та профессионал ташкилотлар, жумладан консорциум шаклидаги таклифлар қабул қилиниб, уларнинг молиявий таклифи, соҳадаги тажрибаси, малакаси ва белгиланган вазифаларни амалга ошириш бўйича ёндашувлари асосида сараланди.
Саралаш натижасида, “Mosaic Financial” компанияcи хусусийлаштириш бўйича консультант сифатида танлов ғолиби деб топилди.
“Mosaic Financial” компанияси маҳаллий капитал бозорида инвестиция воситачиси ва инвестицион активларнинг ишончли бошқарувчиси, шунингдек инвестиция маслаҳатчиси сифатида фаолият юритади. Шу билан бирга, Инвестиция институтлари миллий уюшмаси аъзоси хисобланади.
Давлат активларини бошқариш агентлиги жалб этилган профессионал консалтинг компанияси билан бирга ушбу активнинг рақобат тамойилларига асосланган ҳолда шаффоф ва муваффақиятли сотилиши учун барча чораларни кўради.

Согласно соответствующей программе приватизации, а также объявлением Агентства по управлению государственными активами по привлечению профессиональной консалтинговой компании по приватизации 100 процентной государственной доли в уставном капитале ООО «Чиназский нефтеперерабатывающий завод», сообщается следующее.
В ходе процесса отбора были получены предложения от 5 профессиональных организаций, в том числе в форме консорциума, и рассмотрены их финансовые предложения, опыт работы в соответсвующей сфере, квалификация и подходы к выполнению соответствующих задач.
Соответственно, в результате процесса отбора, компания «Mosaic Financial» была признана победителем конкурса в качестве консультанта по приватизации.
Компания «Mosaic Financial» ведёт деятельность в качестве инвестиционного посредника, доверительного управляющего инвестиционными активами а также инвестиционного советника на местном рынке капитала. Вместе с тем, считается членом Национальной ассоциации инвестиционных институтов.