Давактив агентлиги олий таълим муассасаларининг битирувчи курс талабаларини стажировка ўташлари учун танлов эълон қилади
Давактив агентлиги “Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги тизими ташкилотлари томонидан Ёш мутахассисларни танлаш дастури” доирасида олий таълим муассасаларининг иқтисодиёт, молия, корпоратив бошқарув йўналишлари бўйича бакалавриатура ва магистратура битирувчи курсида таълим олаётган қобилиятли ёшларни стажировка ўташ учун танловга таклиф қилади.
Танловда таълим муассасалари томонидан тавсия қилинадиган (талабанинг баҳолаш дафтарчасидан кўчирма асосида) юқори рейтинг натижаларига эга, ташаббускор, шунингдек давлат фуқаролик хизматчиси одоб-аҳлоқига қўйилган талабларга жавоб берадиган талабалар иштирок этишлари мумкин.
Танлов қуйидаги босқичларда ўтказилади:
• номзодларнинг резюмеларини кўриб чиқиш;
• тест синовларини ўтказиш;
• суҳбат орқали энг муносиб талабаларни танлаб олиш.
Тест синовлари Давактив агентлиги билан ҳамкорликда олий таълим муассасаларида ўтказилади. Тест синовлари Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлиги томонидан ташкил этиладиган амалдаги тестларга нисбатан соддалаштирилган тартибда бўлиб ўтади.
Стажёрликка номзод талабалар тест саволлари умумий кўрсаткичининг камида 71 фоизидан юқори балл тўплаши имтиҳон натижаларини ижобий деб топиш учун асос бўлади. Тест синовлари ўтказилиши тўғрисида ўрнатилган тартибда хабардор қилинган лекин унда иштирок этмаган номзодлар тестдан ўтмаган ҳисобланади.
Номзодлар тест синовлари ҳамда суҳбат ўтказилиши тўғрисида жараёнлар бошланишидан беш кун олдин хабардор қилинади.
Тест ва Танлов комиссияси суҳбатидан муваффақиятли ўтган талабалар 2023 йилнинг 9 январидан бошлаб ҳафтада беш кун соат 14:00 дан 18:00 гача (дарсдан бўш вақтда) 6 ой давомида Агентликнинг марказий аппаратининг асосий йирик таркибий бўлинмаларида Шахсий иш-режа асосида стажировка ўтайдилар.
Стажировка даврида талабаларга меҳнатга ҳақ тўлашнинг энг кам миқдорининг 2 баробаригача бўлган миқдорда ҳақ тўланади.
Агентлик марказий аппаратига 10 нафар, унинг ҳудудий бошқармаларига 2 нафардан талаба стажировкага қабул қилинади.
Стажировка натижаларига кўра энг иқтидорли талабаларга сертификат тақдим этилади, шунингдек, улар Агентликнинг марказий аппарати ва ҳудудий бошқармалардаги вакант лавозимларга эълон қилинган танловларда тест синовларисиз, суҳбат жараёнида иштирок этишга тавсия қилинадилар.
Ҳудудларда жойлашган Олий таълим муассасалари талабалари учун стажировка юқоридаги тартибда агентликнинг ҳудудий бошқармаларида ташкил қилинади.
Танловда иштирок этиш учун номзодлар қуйидаги электрон манзилларга ўзлари тўғрисидаги маълумотномани (резюме) жорий йил 16 декабрга қадар юборишлари зарур:
1. Марказий аппарат personnel@davaktiv.uz, тел: +71 259-22-82
2. Қорақалпоғистон Республикаси qqr@davaktiv.uz, тел: +61 222-00-63
3. Андижон вилояти andijan@davaktiv.uz, тел: +74 223-61-97
4. Бухоро вилояти buxoro@davaktiv.uz, тел: +65 221-70-55
5. Жиззах вилояти jizzax@davaktiv.uz, тел: +72 226-57-85
6. Қашқадарё вилояти qashqadaryo@davaktiv.uz, тел: +75 225-02-39
7. Наманган вилояти namangan@davaktiv.uz, тел: +69 233-53-90
8. Навоий вилояти navoiy@davaktiv.uz, тел: +79 220-61-97
9. Самарқанд вилояти samarqand@davaktiv.uz, тел: +91 519-52-29
10. Сирдарё вилояти sirdaryo@davaktiv.uz, тел: +67-226-53-16
11. Сурхондарё вилояти surxondaryo@davaktiv.uz, тел: +76 223-39-21
12. Фарғона вилояти fargona@davaktiv.uz, тел: +73 244-18-59
13. Хоразм вилояти xorazm@davaktiv.uz, тел: +62 223-08-67
14. Тошкент вилояти toshvil@davaktiv.uz, тел: +70 202-03-81
15. Тошкент шаҳар toshkent@davaktiv.uz, тел: +90 991-73-43
Стажировка масаласида саволларга жавоб олиш учун Агентликнинг Инсон ресурслари ва ходимлар салоҳиятини ривожлантириш бошқармасига (71) 259-22-82, 259-20-10, 259-20-40 телефон рақамлари орқали мурожаат қилишингиз мумкин.

Агентство госактивов объявляет конкурс на стажировку для студентов выпускных курсов высших учебных заведений
Агентство госактивов приглашает способных студентов выпускных курсов, обучающихся в экономических факультетах высших учебных заведений, для участия в конкурсе на стажировку в рамках «Программы по отбору молодых специалистов ведомственными организациями Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан».
В конкурсе могут участвовать инициативные и соответствующие требованиям этики государственного служащего студенты, рекомендованные учебными заведениями (на основе выписки из студенческой аттестационной книжки) исходя из высоких рейтинговых результатов.
Конкурс проводится в следующих этапах:
• рассмотрение резюме кандидатов;
• проведение тестирования;
• отбор наиболее подходящих студентов путем собеседования.
Тестирование проводится в самих высших учебных заведениях в сотрудничестве с Агентством госактивов. Также, тестирование проходит в упрощенном порядке по сравнению с нынешними тестами, организованными Агентством развития государственной службы при Президенте Республики Узбекистан.
Кандидаты на стажировку должны набрать более 71% от общего балла за тестирование, что является основанием для признания результатов теста положительными. Кандидаты, извещенные о проведении теста в установленном порядке, но не участвовавшие в них, считаются не прошедшими тестирование.
Кандидаты будут проинформированы о датах тестирования и ​​собеседования за пять дней до начала процесса.
Студенты, успешно прошедшие тестирование и собеседование Отборочной комиссии, начиная с 9 января 2023 года будут проходить стажировку на базе индивидуального плана работы в основных структурных подразделениях центрального аппарата Агентства, пять дней в неделю с 14:00 до 18:00 (в свободное от занятий время) в течение 6 месяцев.
Во время стажировки студентам выплачивается до 2-кратного размера минимальной заработной платы.
В центральный аппарат Агентства для стажировки будут приняты 10 студентов, в его территориальные управления – по 2 студента.
По результатам стажировки наиболее способным студентам будут вручены сертификаты, а также они будут рекомендованы к участию в процессе отбора на вакантные должности в центральном аппарате Агентства и территориальных управлениях без прохождения тестирования.
Стажировки для студентов высших учебных заведений, расположенных в регионах, организуются в территориальных управлениях Агентства в вышеуказанном порядке.
Для участия в конкурсе кандидаты должны до 16 декабря текущего года направить свои личные данные (резюме) на следующие адреса электронной почты:
1. Центральный аппарат personnel@davaktiv.uz, тел: +71 259-22-82
2. Республика Каракалпакстан qqr@davaktiv.uz, тел: +61 222-00-63
3. Андижанская область andijan@davaktiv.uz, тел: +74 223-61-97
4. Бухарская область buxoro@davaktiv.uz, тел: +65 221-70-55
5. Джизакская область jizzax@davaktiv.uz, тел: +72 226-57-85
6. Кашкадарьинская область qashqadaryo@davaktiv.uz, тел: +75 225-02-39
7. Наманганская область namangan@davaktiv.uz, тел: +69 233-53-90
8. Навоийская область navoiy@davaktiv.uz, тел: +79 220-61-97
9. Самаркандская область samarqand@davaktiv.uz, тел: +91 519-52-29
10. Сырдарьинская область sirdaryo@davaktiv.uz, тел: +67-226-53-16
11. Сурхандарьинская область surxondaryo@davaktiv.uz, тел: +76 223-39-21
12. Ферганская область fargona@davaktiv.uz, тел: +73 244-18-59
13. Хорезмская область xorazm@davaktiv.uz, тел: +62 223-08-67
14. Ташкентская область toshvil@davaktiv.uz, тел: +70 202-03-81
15. город Ташкент toshkent@davaktiv.uz, тел: +90 991-73-43
В случае возникновения вопросов по стажировкам, Вы можете обратиться в Управление по развитию человеческих ресурсов и потенциала персонала Агентства по телефонам: (71) 259-22-82, 259-20-10, 259-20-40.