O‘z kuchini yo‘qotgan normativ huquqiy-hujjatlar
«Bankrotlik to‘g‘risida»gi O‘zbekiston Respublikasi Qonuniga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish haqida 13.12.2019 y. 594-son
Chet el investitsiyalari to‘g‘risida 30.04.1998 y. 609-I-son
Bankrotlik to‘g‘risida 05.05.1994 y. 1054-XII-son
Davlat tasarrufidan chiqarish va xususiylashtirish to‘g‘risida 19.11.1991 y. 425-XII-son
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmon va qarorlari
Ishlab chiqarish maydonlaridan foydalanish samaradorligini oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 04.09.2018 y. PQ-3928-son
Iqtisodiy nochor korxonalarni qo‘llab-quvvatlash mexanizmlarini yana-da kengaytirish hamda tijorat banklarining ko‘chmas mulk obyektlari negizida yangi ishlab chiqarish quvvatlarini tashkil etishni rag‘batlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 20.04.2017 y. PF-5022-son
2012-2013 yillarda davlat mulkini xususiylashtirish dasturi to‘g‘risida 25.04.2012 y. PQ-1743-son
Iqtisodiy nochor korxonalarni tijorat banklariga sotish tartibini tasdiqlash to‘g‘risida 19.11.2008 y. F-4010-son
Iqtisodiyot real sektori korxonalarining moliyaviy barqarorligini yana-da oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 18.11.2008 y. PF-4053-son
2007—2010 yillarda xususiylashtirish jarayonlarini yana-da chuqurlashtirish va xorijiy investitsiyalarni faol jalb qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida 20.07.2007 y. PQ-672-son
Davlat aktivlariga ega ayrim yirik aksiyadorlik kompaniyalari kengashlarining tarkiblarini tasdiqlash to‘g‘risida 24.07.2006 y. PQ-424-son
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining qarorlari
Qonun hujjatlarining tadbirkorlik faoliyatiga taʼsirini baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida 02.12.2014 y. 328-son
Tadbirkorlik faoliyatini amalga oshirish uchun yuridik va jismoniy shaxslarga tanlov asosida yer uchastkalari berishni takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 25.05.2011 y. 147-son
Rieltorlik faoliyatini litsenziyalash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 10.05.2011 y. 129-son
Toshkent shahar hokimiyati munitsipal mulk obyektlari sotuvi jarayonini tezlashtirishga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 30.08.2009 y. 253-son
Davlat aktivlarini sotish tartibini yana-da takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 29.01.2009 y. 27-son
Davlat aktivlarini sotishdan tushgan, xo‘jalik boshqaruvi ayrim organlari ustav fondini shakllantirish uchun berilgan mablag‘larni taqsimlash tartibi to‘g‘risida 25.09.2007 y. 202-son
Davlat mulki bo‘lgan obyektlarni davlat tasarrufidan chiqarish va xususiylashtirish tartibi to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 21.07.2006 y. 145-son
Aksiyadorlik birlashmalari va kompaniyalaridagi aksiyalar davlat ulushidan samarali foydalanilishi ustidan monitoring olib borish komissiyasi faoliyatini tashkil etish to‘g‘risida 25.06.2004 y. 295-son
Iqtisodiy nochor korxonalarning sud boshqaruvchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida 23.03.2004 y. 138-son
Davlat mulkini xorijiy investorlarga sotish bo‘yicha tender savdolari o‘tkazuvchi davlat komissiyasining roli va masʼuliyatini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 21.08.2003 y. 362-son
Baholash faoliyatini litsenziyalash to‘g‘risida 08.05.2003 y. 210-son
Korxonalarning bankrotligi to‘g‘risidagi qonunchilikni amalga oshirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar haqida 26.07.1999 y. 362-son
Davlat mulkini xorijiy investorlarga sotish bo‘yicha tender savdolari o‘tkazuvchi davlat komissiyasi to‘g‘risidagi yangi tahrirdagi nizomni tasdiqlash haqida 22.06.1999 y. 309-son
Investitsiya va xususiylashtirish investitsiya fondlari faoliyatini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida 25.09.1998 y. 410-son
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «Xo‘jalik yurituvchi subyektlarning iqtisodiy nochorligi va shartnoma majburiyatlarining bajarilishi uchun mansabdor shaxslarning javobgarligini kuchaytirish to‘g‘risida» 1998 yil 4 martdagi PF-1938-son Farmonining bajarilishini taʼminlash chora-tadbirlari haqida 24.04.1998 y. 177-son
O‘zbekiston Respublikasi Davlat mulki qo‘mitasi huzurida Bozor islohotlarini chuqurlashtirish ilmiy-tadqiqot instituti tashkil etish to‘g‘risida 15.01.1997 y. 27-son
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining «TOSHKENT » Respublika fond birjasining samarali faoliyat ko‘rsatishini taʼminlash va qiymatli qog‘ozlar bozori infrastrukturasini rivojlantirish chora – tadbirlari to‘g‘risida»gi 1994 yil 8 iyundagi 285-sonli qaroriga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida 14.02.1995 y. 51-son
Sotib olish, sotish, aksionerlik jamiyatiga va javobgarligi cheklangan jamiyatga aylantirish mumkin bo‘lgan davlat korxonalari va tashkilotlarining mulki qiymatini baholash to‘g‘risidagi nizomni tasdiqlash haqida 26.06.1991 y. 171-son
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining «O‘zbekiston Respublikasida mulkni davlat tasarrufidan chiqarish va xususiylashtirish jarayonini yana-da rivojlantirishning ustuvor yo‘nalishlari tO‘g‘risida» 1994 y. 15 martdagi farmonini bajarish to‘g‘risida 29.03.1994 y. 171-son
Iqtisodiyotning strategik tarmoqlari korxonalarini xususiylashtirish jarayonlarini chuqurlashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida 20.07.2007 y. PF-3897-son
O‘zbekiston Respublikasi davlat mulki qo‘mitasi huzurida qimmatli qog‘ozlar bozori ishlashini muvofiqlashtirish va nazorat qilish markazini tashkil etish to'g‘risida" 26.03.1996 y. PF-1414-son
Idoraviy normativ-huquqiy hujjatlar
Davlat aksiyalar paketi (ulushlari)ni ishonchli boshqaruvga berish bo‘yicha tanlovlar o‘tkazish qoidalarini tasdiqlash haqida 16.09.2004 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 1410
Davlat ulushlarini boshqarish bo‘yicha ishonchli boshqaruvchilar faoliyati samaradorligi monitoringini yuritish tartibi to‘g‘risida nizomni tasdiqlash haqida 30.07.2004 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 1394
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандарти (8-сон МБМС) «Хусусийлаштириш мақсадида мулк қийматини баҳолаш»ни тасдиқлаш ҳақида 28.10.2009 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 2025
Устав капиталида давлат акциялари пакети (улушлари) 50 фоиздан ортиқ бўлган корхоналарда ташқи аудитни ўтказадиган аудиторлик ташкилотлари рўйхатига аудиторлик ташкилотларини киритиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 28.03.2007 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1668
Инвестиция ва хусусийлаштириш инвестиция фондларида бухгалтерия ҳисоби ва ҳисоботи тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 13.03.2007 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1662
Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатлари бўйича мол-мулкни сотиш учун савдо ташкилотларини танлаш ва мол-мулкни сотиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 29.12.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1649
Баҳоловчиларни танлаш бўйича танлов ўтказиш ва ижро ҳаракатларини амалга оширишда суд ижрочилари томонидан хатланган мол-мулкни баҳолаш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 28.11.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1643
Корхона (объект)ларни сотишдан олдин тайёрлаш тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 14.10.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1628
Ўзбекистон Республикаси мулкни баҳолаш Миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Ссуда, гаров ва қарз мажбуриятларини таъминлаш учун баҳолаш» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1608
Ўзбекистон Республикаси мулкни баҳолаш Миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Молиявий ҳисобот ва турдош ҳужжатлар мақсадида баҳолаш» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1607
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Бозор қийматидан фарқланувчи баҳолаш базаси» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1606
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Бозор қиймати баҳолаш базаси сифатида» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1605
Ўзбекистон Республикаси Мулкни баҳолаш миллий стандартини тасдиқлаш тўғрисида «Баҳолашни умумий тушунча ва принциплари» 24.07.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1604
Суд бошқарувчиларининг аттестация комиссияси тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 12.06.2006 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1581
Корхоналарнинг молиявий-иқтисодий аҳволи мониторинги ва таҳлилини ўтказиш мезонларини аниқлаш тартиби тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида 14.04.2005 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1469
Ўзбекистон Республикаси Давлат мулки қўмитаси, Давлат статистика қўмитаси, Молия вазирлиги ва Иқтисодиёт вазирлиги ҳузуридаги Иқтисодий ночор корхоналар ишлари қўмитаси ўртасида давлат унитар корхоналари, устав фондида давлат улуши бўлган хўжалик жамиятлари, давлат улуши бўйича давлат бюджетига дивидендлар ҳисобланиши ва тушиши ҳақида маълумот алмашиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 10.03.2005 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1456
Хўжалик бирлашмаларининг корхоналар тезкор фаолиятига асоссиз аралашувини тўхтатиш устидан мониторингни амалга ошириш механизми тўғрисида низомни тасдиқлаш ҳақида 26.05.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1243
Акциядорлик жамиятларида аффилланган шахслар, уларнинг ҳисобини олиб бориш ва ахборотларни ошкор қилиш тартиби тўғрисида Низомни тасдиқлаш ҳақида 29.01.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1212
Савдо ва хизмат кўрсатиш соҳасидаги объектларни, объект эгасига илгари хусусийлаштиришга қилинган харажатларни қайтарган ҳолда қайта сотиш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида 22.01.2003 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 1206
Давлат активлари иштирокида ташкил этилган қўшма корхоналарнинг ҳисоби ва фаолияти мониторингининг ягона тартиби 06.08.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 797
Давлат мулкини давлат тасарруфидан чиқариш ва хусусийлаштиришдан тушган хусусийлаштирилаётган корхоналарга йўналтирилган маблағларнинг ҳисоби ва назорати 03.08.1999 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 791
Хусусийлаштирилган корхоналарнинг акцияларини хорижий инвесторларга «Тошкент» Республика фонд биржасининг махсус савдо майдончаси орқали эркин алмаштириладиган валютага сотиш 30.12.1998 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 583
Корхоналар томонидан давлат улуши, акция пакетлари бўйича фойдаланишни назорат қилиш тартиби тўғрисида 24.10.1997 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 372
Акциядорлик жамиятлари томонидан дивидиентларни ҳисоблаш ва тўлаш тартиби тўғрисида 29.03.1995 йилда рўйхатдан ўтган, рўйхат рақами 133
Sanatsiya qilinayotgan korxona maxsus sanatsiya hisobvarag‘ining ishlash tartibi to‘g‘risida nizomni tasdiqlash haqida 03.11.2006 yilda ro‘yxatdan o‘tgan, ro‘yxat raqami 1636

нормативно правовых документов, утратившие силу
О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Узбекистан «О банкротстве» от 13.12.2019 г. № ЗРУ-594
Об иностранных инвестициях от 30.04.1998 г. № 609-I
О банкротстве от 05.05.1994 г. № 1054-XII
О разгосударствлении и приватизации от 19.11.1991 г. № 425-XII
Указы и постановления Президента Республики Узбекистан
О дополнительных мерах по повышению эффективности использования производственных площадей от 04.09.2018 г. № ПП-3928
О мерах по дальнейшему расширению механизмов поддержки экономически несостоятельных предприятий, а также стимулированию организации новых производственных мощностей на базе объектов недвижимости коммерческих банков от 20.04.2017 г. № УП-5022
О программе приватизации государственного имущества на 2012-2013 годы от 25.04.2012 г. № ПП-1743
Об утверждении порядка реализации коммерческим банкам экономически несостоятельных предприятий от 19.11.2008 г. № Р-4010
О мерах по дальнейшему повышению финансовой устойчивости предприятий реального сектора экономики от 18.11.2008 г. № УП-4053
О мерах по дальнейшему углублению процессов приватизации и активному привлечению иностранных инвестиций в 2007-2010 годах от 20.07.2007 г. № ПП-672
Об утверждении составов советов отдельных крупных акционерных компаний с государствеными активами от 24.07.2006 г. № ПП-424
Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан
О мерах по внедрению системы оценки воздействия актов законодательства на предпринимательскую деятельность от 02.12.2014 г. № 328
О дополнительных мерах по совершенствованию предоставления земельных участков на основе конкурса юридическим и физическим лицам для осуществления предпринимательской деятельности от 25.05.2011 г. № 147
Об утверждении положения о лицензировании риэлторской деятельности от 10.05.2011 г. № 129
О дополнительных мерах по ускорению процесса реализации объектов муниципальной собственности хокимията города Ташкента от 30.08.2009 г. № 253
О мерах по дальнейшему совершенствованию порядка реализации государственных активов от 29.01.2009 г. № 27
О порядке распределения средств от реализации государственных активов, переданных для формирования уставных фондов отдельных органов хозяйственного управления от 25.09.2007 г. № 202
Об утверждении положения о порядке разгосударствления и приватизации объектов государственной собственности от 21.07.2006 г. № 145
Об организации деятельности комиссии по мониторингу за эффективным использованием государственной доли акций в акционерных объединениях и компаниях от 25.06.2004 г. № 295
О мерах по организации деятельности судебных управляющих экономически несостоятельными предприятиями от 23.03.2004 г. № 138
О мерах по повышению роли и ответственности государственной комиссии по проведению тендерных торгов при продаже государственного имущества иностранным инвесторам от 21.08.2003 г. № 362
О лицензировании оценочной деятельности от 08.05.2003 г. № 210
О дополнительных мерах по реализации законадательства о банкротстве предприятий от 26.07.1999 г. № 362
Об утверждении новой редакции положения о государственной комиссии проведению тендерных торгов при продаже государственного имущества иностранным инвесторам от 22.06.1999 г. № 309
О мерах по совершенствованию деятельности инвестиционных и приватизационных инвестиционных фондов от 25.09.1998 г. № 410
О мерах по обеспечению реализации указа Президента Республики Узбекистан от 4 марта 1998 г. № УП-1938 «Об усилении ответственности должностных лиц за экономическую несостоятельность хозяйствующих субъектов и исполнение договорных обязательств» от 24.04.1998 г. № 177
Об образовании научно-исследовательского института углубления рыночных реформ при Госкомимуществе Республики Узбекистан от 15.01.1997 г. № 27
О внесении изменения в Постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 8 июня 1994 года № 285 «О мерах по обеспечению эффективной деятельности Республиканской фондовой биржи «Тошкент» и развитию инфраструктуры рынка ценных бумаг» от 14.02.1995 г. № 51
Об утверждении положения об оценке стоимости имущества государственных предприятий и организаций, подлежащих выкупу, продаже, преобразованию в акционерные общества и общества с ограниченной ответственностью от 26.06.1991 г. № 171
О мерах по выполнению Указа Президента Республики Узбекистан от 15 марта 1994 года «О приоритетных направлениях дальнейшего развитияпроцесса разгосударствления и приватизации в Республике Узбекистан» от 29.03.1994 г. № 171
О допольнительных мерах по углублению процессов приватизации предприятий стратегических отраслей экономики от 20.07.2007 г. № УП-3897
Об образовании центра по координации и контролю за функционированием рынка ценных бумаг при Госкомимуществе Республики Узбекистан от 26.03.1996 г. № УП-1414
Ведомственные нормативно-правовые документы
Об утверждении правил проведения конкурсов по передаче Государственных пакетов акций (долей) в доверительное управление зарегистрировано 16.09.2004 г., рег. номер 1410
Об утверждении положения о порядке ведения мониторинга эффективности деятельности доверительных управляющих по управлению государственными долями зарегистрировано 30.07.2004 г., рег. номер 1394
Об утверждении национального стандарта  оценки имущества Республики Узбекистан (НСОИ № 8) «Оценка стоимости имущества в целях приватизации» зарегистрировано 28.10.2009 г., рег. номер 2025
Об утверждении положения о пораядке включения аудиторских организаций в перечень аудиторских организаций для проведения внешнего аудита на предприятиях с пакетом акций (долей) государства в уставном капитале свыше 50 процентов зарегистрировано 28.03.2007 г., рег. номер 1668
Об утверждении Положения о бухгалтерском учете и отчетности в инвестиционных и приватизационных инвестиционных фондах зарегистрировано 13.03.2007 г., рег. номер 1662
Об утверждении Положения о порядке отбора торговых организаций для реализации имущества по судебным актам и актам иных органов и реализации имущества зарегистрировано 29.12.2006 г., рег. номер 1649
Об утверждении положения о порядке проведения конкурса по отбору оценщиков и оценки имущества, арестованного судебными исполнителями при совершении исполнительных действий зарегистрировано 28.11.2006 г., рег. номер 1643
Об утверждении положения о порядке предпродажной подготовки предприятий (объектов зарегистрировано 14.10.2006 г., рег. номер 1628
Об утверждении национального стандарта Республики Узбекистан оценки имущества «Оценка для обеспечения ссуд, закладных и долговых обязательств» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1608
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА «ОЦЕНКА В ЦЕЛЯХ ФИНАНСОВОЙ ОТЧЕТНОСТИ И СМЕЖНОЙ ДОКУМЕНТАЦИИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1607
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА «БАЗЫ ОЦЕНКИ, ОТЛИЧНЫЕ ОТ РЫНОЧНОЙ СТОИМОСТИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1606
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «РЫНОЧНАЯ СТОИМОСТЬ КАК БАЗА ОЦЕНКИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1605
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ НАЦИОНАЛЬНОГО СТАНДАРТА ОЦЕНКИ ИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН «ОБЩИЕ ПОНЯТИЯ И ПРИНЦИПЫ ОЦЕНКИ» зарегистрировано 24.07.2006 г., рег. номер 1604
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ ОБ АТТЕСТАЦИОННОЙ КОМИССИИ СУДЕБНЫХ УПРАВЛЯЮЩИХ зарегистрировано 12.06.2006 г., рег. номер 1581
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ОПРЕДЕЛЕНИЯ КРИТЕРИЕВ ДЛЯ ПРОВЕДЕНИЯ МОНИТОРИНГА И АНАЛИЗА ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОГО СОСТОЯНИЯ ПРЕДПРИЯТИЙ зарегистрировано 14.04.2005 г., рег. номер 1469
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ОБМЕНА ИНФОРМАЦИЕЙ МЕЖДУ ГОСКОМИМУЩЕСТВОМ, ГОСКОМСТАТОМ, МИНИСТЕРСТВОМ ФИНАНСОВ И КОМИТЕТОМ ПО ДЕЛАМ ОБ ЭКОНОМИЧЕСКОЙ НЕСОСТОЯТЕЛЬНОСТИ ПРЕДПРИЯТИЙ ПРИ МИНИСТЕРСТВЕ ЭКОНОМИКИ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН О ГОСУДАРСТВЕННЫХ УНИТАРНЫХ ПРЕДПРИЯТИЯХ, ХОЗЯЙСТВЕННЫХ ОБЩЕСТВАХ С ГОСУДАРСТВЕННОЙ ДОЛЕЙ В УСТАВНОМ ФОНДЕ, НАЧИСЛЕНИИ И ПОСТУПЛЕНИИ В ГОСУДАРСТВЕННЫЙ БЮДЖЕТ ДИВИДЕНДОВ ПО ДОЛЕ ГОСУДАРСТВА зарегистрировано 10.03.2005 г., рег. номер 1456
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О МЕХАНИЗМЕ ОСУЩЕСТВЛЕНИЯ МОНИТОРИНГА ЗА ПРЕСЕЧЕНИЕМ НЕОБОСНОВАННОГО ВМЕШАТЕЛЬСТВА ХОЗЯЙСТВЕННЫХ ОБЪЕДИНЕНИЙ В ОПЕРАТИВНУЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ПРЕДПРИЯТИЙ зарегистрировано 26.05.2003 г., рег. номер 1243
ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ ОБ АФФИЛИРОВАННЫХ ЛИЦАХ, О ПОРЯДКЕ ВЕДЕНИЯ ИХ УЧЕТА И РАСКРЫТИЯ ИНФОРМАЦИИ В АКЦИОНЕРНЫХ ОБЩЕСТВАХ зарегистрировано 29.01.2003 г., рег. номер 1212
Об утверждении «Положения о порядке повторной реализации объектов торговли и сферы обслуживания с компенсацией собственнику ранее приватизированного объекта оплаченной им суммы» зарегистрировано 22.01.2003 г., рег. номер 1206
Единый порядок контроля за учетом и деятельностью совместных предприятий, созданных с участием государственных активов зарегистрировано 06.08.1999 г., рег. номер 797
УЧЕТА И КОНТРОЛЯ СРЕДСТВ ОТ РАЗГОСУДАРСТВЛЕНИЯ И ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА, НАПРАВЛЯЕМЫХ ПРИВАТИЗИРУЕМЫМ ПРЕДПРИЯТИЯМ зарегистрировано 03.08.1999 г., рег. номер 791
РЕАЛИЗАЦИИ ИНОСТРАННЫМ ИНВЕСТОРАМ АКЦИЙ ПРИВАТИЗИРОВАННЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ ЧЕРЕЗ СПЕЦИАЛЬНУЮ ТОРГОВУЮ ПЛОЩАДКУ РЕСПУБЛИКАНСКОЙ ФОНДОВОЙ БИРЖИ «ТОШКЕНТ» ЗА СВОБОДНО КОНВЕРТИРУЕМУЮ ВАЛЮТУ зарегистрировано 30.12.1998 г., рег. номер 583
О ПОРЯДКЕ КОНТРОЛЯ ЗА ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ПРЕДПРИЯТИЯМИ ДИВИДЕНДОВ ПО ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПАЯМ, ПАКЕТАМ АКЦИЙ зарегистрировано 24.10.1997 г., рег. номер 372
О ПОРЯДКЕ НАЧИСЛЕНИЯ И ВЫПЛАТЫ ДИВИДЕНДОВ АКЦИОНЕРНЫМИ ОБЩЕСТВАМИ зарегистрировано 29.03.1995 г., рег. номер 133
Об утверждении Положения о порядке работы специального счета санации санируемого предприятия зарегистрировано 03.11.2006 г., рег. номер 1636