Konsultant aktivning tarmoq hamda individual xususiyatlaridan kelib chiqqan holda sohadagi institutsional investorlarni aktivni sotib olishga boʻlgan qiziqishlari hamda Aktivning keyinchalik asosiy faoliyat turini saqlab qolishini oʻrganish asosida xususiylashtirish usuli va shartlarini ishlab chiqishlari lozim.
Barcha qiziqish bildirgan talabgorlardan Taklif taqdim etish uchun soʻrovnomaga (RfP) asosan tijorat takliflarini 2024-yil 3-iyul kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar tender@davaktiv.uz elektron pochtasiga taqdim etishlarini soʻraymiz.
Konsultantlarning vakillari bilan Bitim boʻyicha ishlar yaqin hamkorlikda, zarur hollarda esa, Aktivda qoʻshimcha loyiha guruhini tuzish orqali amalga oshirilishi mumkinligi maʼlum qilinadi.
Talʼat Yuldashevich Samandarov – Davaktiv agentligi boshqarma boshligʻi
“Invest Group Centre” MChJni xususiylashtirish boʻyicha konsultantni jalb qilish yuzasidan taklif taqdim etish uchun soʻrovnoma (RfP)
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 19 apreldagi PQ-162-son qaroriga muvofiq, “Invest Group Centre” MCHJning 100 foiz ulushi (keyingi oʻrinlarda – Bitim) xususiylashtirilishi belgilangan.
Sotish jarayonlari Aktivning tarmoq va individual xususiyatlaridan hamda investorlarning keyinchalik Aktivning asosiy faoliyat turini saqlab qolish majburiyatidan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi qonunchiligi talablari doirasida eng maqbul xorijiy tajriba asosida tashkil etilishi lozim.
Buyurtmachi toʻgʻri qaror qabul qilishi uchun Aktivni mustaqil baholash ishlarini amalga oshiradi.
Aktiv toʻgʻrisida qisqacha maʼlumot
“Invest Group Centre” MChJturli xil sport turlarini shug‘ullanish uchun mo‘ljallangan sport inshootlarini boshqarish faoliyati bilan shug‘ullanadi.
• Ustav fondi: 4,1 mlrd soʻm;
• STIR: 202778694.
• Yuridik manzili: Toshkent shahri, Mirzo-Ulugʻbek tumani, Oqqoʻrgʻon koʻchasi, 16-uy.
Konsultantlardan kutilayotgan takliflar tuzilmasi va ularga qoʻyiladigan talablar.
Takliflar ikki qismdan iborat boʻlib:
1-qismi. Konsultantning (individual arizachi yoki Konsorsium) malaka talablari:
a) Aktivni xususiylashtirish shartlari va jarayonini tashkillashtirish boʻyicha konsultantning kelgusidagi harakatlar ketma-ketligini va ish koʻlamini oʻz ichiga olgan rejasi. Konsultantning tavsiyalari va takliflariga qisqa vaqt ichida tegishli javob berilgan taqdirda, xususiylashtirish jarayonning davomiyligi boʻyicha xulosasi (10 ballgacha);
b)Shu toifadagi aktivlar doirasida tuzilgan bitimlar yuzasidan konsultantlarning ish tajribasi toʻgʻrisidagi maʼlumotlar (10 ballgacha);
c)Loyihani amalga oshirishdan kelib chiqib, Bitimni amalga oshirish yuzasidan ishlarni tashkil etish boʻyicha taklif. Taklif etilgan Bitimga jalb qilingan jamoa haqida maʼlumot, shaxslarning (jismoniy va yuridik) ismlari va ular haqidagi maʼlumotlar: ish tajribasi, faoliyat muddati, bitimlar tuzish boʻyicha umumiy tajriba va ularni amalga oshirish boʻyicha malakasi (10 ballgacha).
2-qismi. Konsultantning (individual arizachi yoki Konsorsium) tijorat (narx) taklifi:
Tijorat (narx) taklifi ikki qismdan iborat (70 ballgacha):
Agar xizmat haqi narxlar oraligʻida berilgan boʻlsa, unda taklifni baholash uchun uning yuqori chegarasi qabul qilinadi. Qoʻshimcha joriy xarajatlar (xizmat safari, tarjima va boshqalar uchun) belgilangan qatʼiy qismiga kiritilishi kerak.
Shu bilan birga, quyidagi xujjatlar taqdim etilishi lozim:
1. Qoʻyilgan vazifalarni bajarish uchun yetarli salohiyat va vakolatga egaligi, shuningdek, inson, vaqt va moddiy resurslarning mavjudligi toʻgʻrisida yozma ariza;
2. Manfaatlar toʻqnashuvi mavjud emasligi haqida maʼlumot. Maslahatchi ushbu savdoga jalb qilingan taqdirda ziddiyatlar olib kelishi mumkin boʻlgan hollarda potensial bitim boʻyicha salohiyatga ega ekanligini koʻrsatish.
I. Sohadagi investorlarning qiziqishini oʻrganish va boshqa tegishli xizmatlar bozorini tahlil qilish:
• sohadagi institutsional investorlarning aktivni sotib olishga boʻlgan qiziqishi hamda Aktivning faoliyat sohasini saqlab qolishidan kelib chiqib, sotish shakli, usuli va shartlarini ishlab chiqish;
• amalga oshirilgan tahlillar asosida aktivning xususiylashtirish jarayonlarini muvaffaqiyatli tashkillashtirish uchun lozim boʻlgan chora-tadbirlar rejasi ishlab chiqiladi
II. Aktivni sotishdan oldin tayyorlash boʻyicha maslahatlar:
• Aktivning investitsiya jozibadorligini oshirish, eng ilgʻor amaliyotlar va oʻxshash (analog) aktivlarning tahlili asosida tuzilma va boshqaruvni takomillashtirish boʻyicha takliflar;
• optimal marketing strategiyasi boʻyicha tavsiyalar, marketing materiallarini tayyorlash (tizer, info-memorandum, jarayon xati (Process letter) va boshqalar) va investorlar oʻrtasida axborot materiallarini tarqatish orqali muloqot oʻrnatish;

Привлекается профессиональная консалтинговая компания по приватизации государственной доли в ООО «Invest Group Centre»
Агентство по управлению государственными активами (далее – «Агентство госактивов», «Заказчик»), согласно соответствующим программам приватизации, объявляет конкурс по отбору профессиональной консалтинговой компании (далее – «Консультант») для организации приватизации через публичные торги 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Invest Group Centre» (далее – «Актив»).
Консультанты обязуются разработать метод и условия приватизации на основе изучения заинтересованности инвесторов в сфере приобретения актива с учетом сетевых и индивидуальных особенностей, а также сохранения основной деятельности Актива.
Всем заинтересованным заявителям предлагается подать свои предложения в соответствии с нижеприведенным Запросом на предоставление предложений (RfP) до 18:00 (Ташкентское время) 3 июля 2024 года на электронную почту tender@davaktiv.uz
В случае подачи совместного (консорциум) коммерческого предложения должен быть указан главный консультант, который отвечает за координацию работы привлеченного партнера-консультанта и берет на себя ответственность.
Самандаров Талъат Юлдашевич – Начальник управления Агентства госактивов;
Запрос на предоставление предложений для оказания услуг консультанта по приватизации ООО «Invest Group Centre» (RfP)
В соответствии с постановлением Президента Республики Узбекистан от 19 апреля 2024 года ПП–162 предусмотрена реализация 100% доли ООО «Invest Group Centre» (далее - Сделка).
Процесс продажи должен быть организован согласно лучшей мировой практике с учетом требований законодательства Республики Узбекистан, отраслевой и индивидуальной специфики а также обязательств по сохранению основной деятельности ООО «Invest Group Centre».
Для принятия внутреннего решения Продавца, проводится независимая оценка Актива в соответствии с законодательством.
ООО «Invest Group Centre»основной деятельностью Общества является управление спортивными объектами, предназначенными для занятий различными видами спорта.
• Уставный фонд составляет – 4,1 млрд. сум;
• ИНН - 202778694
• Адресс: г.Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Аккурганская, 16.
Предложения должны состоять из двух частей:
1-часть. Квалификация Консультанта (индивидуального заявителя или Консорциума):
б) Информация об опыте Консультанта по сделкам с аналогичными активами, включая информацию о мандатах Консультанта в регионе СНГ в период с 1 января 2017 года по н.в. (10 баллов);
в) Предложение по организации работ по выполнению Сделки с точки зрения управления проектом. Сведения о команде, которая привлекается к предложенной Сделке, с указанием имен отдельных лиц и информация о них: опыт работы, стаж работы, общий опыт заключения сделок и конкретный опыт проведения транзакций; (10 баллов);
2-часть. Оценка Коммерческого (ценового) предложения (до 70 баллов):
А также, необходимо предоставить следующие документы:
а) Письменное заявление о наличии достаточной компетенции, а также человеческих, временных, материальных ресурсов для выполнения поставленных задач;
б) Информация о наличии конфликта интересов. Указать, есть ли у Консультанта в настоящий момент мандат на потенциальную транзакцию, которая может представлять у него конфликт, в случае его привлечения к данной Сделке.
I. Анализ рынка и интереса инвесторов к отрасли и другие сопутствующие услуги:
• разработка формы, способа и условий продажи в том числе, с учетом сохранения основной деятельности Актива на основе изучения заинтересованности институциональных инвесторов в сфере приобретения Актива;