“Rothschild & Co” kompaniyasi kuzatuv kengashi aʼzosi baronessa Ariel Malard de Rothschild bilan uchrashuv bo’lib o‘tdi
Joriy yilning 15-yanvar kuni Davaktiv agentligida “Rothschild & Co” kompaniyasi kuzatuv kengashi a’zosi Baronessa Ariel Malard de Rothschild boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv boshida, Davaktiv agentligi direktori “Rothschild & Co” kompaniyasi moliyaviy maslahatchi sifatida ishtirok etgan “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”ning xususiylashtirilishi bugungi kunga qadar Oʻzbekistondagi xususiylashtirishning birinchi muvaffaqiyatli misollaridan biri hisoblanishini ta’kidlab, xorijiy hamkorlarga ko‘rsatgan professional xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shuningdek, uchrashuvda “Rothschild & Co” kompaniyasi vakillariga so‘ngi yillarda Oʻzbekistonda xususiylashtirish va davlat mulkini boshqarish sohasida erishilgan natijalar, mazkur soha yuzasidan normativ-huquqiy bazaning takomillashtirilganligi, kelgusidagi istiqbolli rejalar, jumladan, yangi ishlab chiqilayotgan xususiylashtirish dasturi toʻgʻrisida maʼlumotlar berib oʻtildi.
O‘z navbatida, Baronessa Ariel Malard de Rothschild Davaktiv agentligi rahbariyatini dastlabki “Xalqchil IPO” dasturi muvaffaqiyatli yakunlanganligi bilan tabriklab, “Rothschild & Co” kompaniyasi Yangi O‘zbekistonning taraqqiyoti va rivoji uchun o‘z hissasini qo‘shishga doimo tayyorligini bildirdi.
Shundan so‘ng, xorij vakillari davlat aktivlarini xususiylashtirish sohasida xalqaro standartlarga muvofiq o‘zlarining turli mamlakatlarda amalga oshirgan ijobiy tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.
Uchrashuv yakuni boʻyicha tomonlar joriy yilda ham mamlakatimizda yana bir yirik davlat aktivini muvaffaqiyatli xususiylashtirish jarayonini birgalikda amalga oshirishda hamkorlik qilishga va yaqindan tajriba almashishga kelishib oldilar.

Состоялась встреча с баронессой Ариэль Малард де Ротшильд, членом наблюдательного совета компании «Rothschild & Co»
15 января текущего года в Агентстве госактивов состоялась встреча с представителями делегации во главе с Баронессой Ариэль Малард де Ротшильд, членом наблюдательного совета компании «Rothschild & Co».
В начале встречи директор Агентства госактивов отметил, что приватизация «Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan», в которой компания «Rothschild & Co» выступала в качестве финансового консультанта, по сей день является одним из первых успешных примеров приватизации в Узбекистане, и выразил благодарность за профессиональные услуги, оказанные зарубежными партнерами.
Кроме того, в ходе встречи представителям компании «Rothschild & Co» была предоставлена информация о достигнутых результатах в сфере приватизации и управления государственным имуществом за последние годы в Узбекистане, о совершенствовании нормативно-правовой базы в данной области, а также о перспективных планах на будущее, включая разрабатываемую новую программу приватизации.
Со своей стороны Баронесса Ариэль Малард де Ротшильд поздравила руководство Агентства госактивов с успешным завершением программы «Народное IPO» и выразила всестороннюю готовность компании «Rothschild & Co» внести свой вклад в развитие и прогресс Нового Узбекистана.
Затем зарубежные представители поделились своим положительным опытом в области приватизации государственных активов, соответствующим международным стандартам, осуществленным в различных странах.
По итогам встречи стороны договорились о сотрудничестве в совместном реализации успешного процесса приватизации еще одного крупного государственного актива в нашей стране в текущем году, а также о тесном обмене опытом.