“Rothschild & Co” kompaniyasi kuzatuv kengashi aʼzosi baronessa Ariel Malard de Rothschild bilan uchrashuv bo’lib o‘tdi
Joriy yilning 15-yanvar kuni Davaktiv agentligida “Rothschild & Co” kompaniyasi kuzatuv kengashi a’zosi Baronessa Ariel Malard de Rothschild boshchiligidagi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv boshida, Davaktiv agentligi direktori “Rothschild & Co” kompaniyasi moliyaviy maslahatchi sifatida ishtirok etgan “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”ning xususiylashtirilishi bugungi kunga qadar Oʻzbekistondagi xususiylashtirishning birinchi muvaffaqiyatli misollaridan biri hisoblanishini ta’kidlab, xorijiy hamkorlarga ko‘rsatgan professional xizmatlari uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shuningdek, uchrashuvda “Rothschild & Co” kompaniyasi vakillariga so‘ngi yillarda Oʻzbekistonda xususiylashtirish va davlat mulkini boshqarish sohasida erishilgan natijalar, mazkur soha yuzasidan normativ-huquqiy bazaning takomillashtirilganligi, kelgusidagi istiqbolli rejalar, jumladan, yangi ishlab chiqilayotgan xususiylashtirish dasturi toʻgʻrisida maʼlumotlar berib oʻtildi.
O‘z navbatida, Baronessa Ariel Malard de Rothschild Davaktiv agentligi rahbariyatini dastlabki “Xalqchil IPO” dasturi muvaffaqiyatli yakunlanganligi bilan tabriklab, “Rothschild & Co” kompaniyasi Yangi O‘zbekistonning taraqqiyoti va rivoji uchun o‘z hissasini qo‘shishga doimo tayyorligini bildirdi.
Shundan so‘ng, xorij vakillari davlat aktivlarini xususiylashtirish sohasida xalqaro standartlarga muvofiq o‘zlarining turli mamlakatlarda amalga oshirgan ijobiy tajribalari bilan o‘rtoqlashdilar.
Uchrashuv yakuni boʻyicha tomonlar joriy yilda ham mamlakatimizda yana bir yirik davlat aktivini muvaffaqiyatli xususiylashtirish jarayonini birgalikda amalga oshirishda hamkorlik qilishga va yaqindan tajriba almashishga kelishib oldilar.

A meeting was held with baroness Arielle Malard de Rothschild, member of the Supervisory Board of "Rothschild & Co"
On January 15, 2025, the State Assets Management Agency convened a meeting with representatives of a delegation led by Baroness Arielle Malard de Rothschild, a member of the Supervisory Board of “Rothschild & Co”.
The Director of the State Assets Management Agency commenced the meeting by highlighting the successful privatization of “Coca-Cola Ichimligi Uzbekistan”, a process in which “Rothschild & Co” served as a financial consultant. This transaction remains a landmark example of effective privatization in Uzbekistan. The Director expressed sincere gratitude for the professional services rendered by the foreign partners during this initiative.
During the discussions, the representatives of “Rothschild & Co.” were apprised of the achievements in privatization and state property management realized in recent years in Uzbekistan. They were also briefed on enhancements made to the legal framework governing this sector and informed about the promising plans for the future, including the development of a new privatization program.
Baroness Arielle Malard de Rothschild extended her congratulations to the State Assets Management Agency on the successful completion of the “People's IPO” program. She reaffirmed the readiness of “Rothschild & Co.” to contribute to the continued development and progress of New Uzbekistan.
The foreign delegation further shared their positive experiences in conducting privatization processes aligned with international standards across various countries.
At the conclusion of the meeting, both parties agreed to collaborate on the successful privatization of another major state asset in Uzbekistan within the year. They also committed to maintaining a close exchange of expertise to ensure the effectiveness of these endeavors.