“Portfolio Investments” kompaniyasi (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) ushbu Bitim boʻyicha Davaktiv agentligining xususiylashtirish boʻyicha maslahatchisi hisoblanadi.
“UZ CНASYS” MChJ - 2008 yilda tashkil etilgan boʻlib, asosiy faoliyati avtomobillar uchun elektr yoritish tizimlarini ishlab chiqarishdan iborat.
Shu bilan birga, “UZ CHASYS” MChJning ustav kapitalidagi 30 foiz ulushiga “AMS CO.LTD” (Koreya Respublikasi) kompaniyasi egalik qiladi. Oʻz oʻrnida, “AMS CO.LTD” Jamiyatdagi oʻz ulushini Davaktiv agentligi bilan bir vaqtda va bir xil shartlarda sotishga tayyorligini maʼlum qilgan.
Taʼkidlash joizki, Davaktiv agentligi tomonidan tashkil etiladigan Jamiyatning 70 foiz davlat ulushi boʻyicha savdo jarayoni natijalari “AMS CO.LTD”ga oʻz ulushini sotish majburiyatini yuklamaydi.
1. Korxonaning asosiy faoliyat turini aktivlar oldi-sotdi shartnomasi roʻyxatdan oʻtgandan soʻng 10 (oʻn) yildan kam boʻlmagan muddat davomida saqlab qolish, ushbu muddat davomida mahsulotlarning litsenziati boʻlgan “General Motors” kompaniyasi tomonidan tasdiqlangan yetkazib beruvchi bilan texnik qoʻllab-quvvatlash boʻyicha litsenziya kelishuvlariga va “General Motors” texnologiyalari bilan bogʻliq texnologik jihozlardan foydalanish yuzasidagi Bosh Alyans kelishuvida oʻrnatilgan talablar va tegishli cheklovlarga qatʼiy rioya qilish.
Oʻz navbatida, Majburiyatga ega boʻlgan taklif (BO) bosqichiga oʻtgan talabgorlar bilan majburiyatga ega boʻlgan takliflarni taqdim etishlaridan oldin bitim shartlari (Term sheet) toʻgʻrisidagi Kelishuv imzolanadi.
Talabgorlar qiziqish bildirishi toʻgʻrisidagi arizalarini xohishlariga koʻra oʻzbek, rus yoki ingliz tillarida tayyorlab 2024-yil 17-dekabr soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar munir.yakubov@piamg.uz elektron pochta manziliga yuborishlari lozim.

Объявление о начале открытого процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS»
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство госактивов объявляет о начале открытого процесса продажи 70% государственной доли в уставном капитале ООО «UZ CНASYS» (далее – Актив).
ООО «UZ CНASYS» - основано в 2008 году и его основным направлением деятельности является производство систем электрического освещения для автомобилей.
• Уставный капитал: 12 960,9 млн сумов;
• Официальный сайт общества: http://uzchasys.uz
Вместе с тем, 30% долей в уставном капитале ООО “UZ CHASYS” владеет компания “AMS CO.LTD” (Республика Корея). В свою очередь, “AMS CO.LTD” выразила готовность продать свою долю на тех же условиях и одновременно с Агентством госактивов.
Следует отметить, что результаты процесса продажи 70% государственной доли ООО “UZ CHASYS” не возлагает на “AMS CO.LTD” обязательства по продаже своей доли.
Информация о процессе продажи:
1. Сохранение основной деятельности предприятия в течение не менее 10 лет. Соблюдение лицензионных соглашений на техническую поддержку с поставщиком, утвержденным компанией «General Motors» (США) - лицензиатом продукции, а также требований и связанных с ними ограничений, установленных в соглашении Главного Альянса по использованию технологического оборудования, относящегося к технологиям General Motors;
В свою очередь, перед подачей обязывающих предложений с участниками торгов, прошедшими на этап подачи Обязывающих предложений (BO), подписывается Соглашение (Term sheet) с основными условиями приобретения Актива.
Претендентам предлагается выразить свою заинтересованность в форме заявки (Express of Interest), включающую следующую информацию:
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 17 декабря 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.