13-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
228 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so'm bo'lgan 187 ta lot 8,9 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 497,9 mln so‘m
• Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 10,1 mln so‘m bo‘lgan Mudofaa vazirligi Jizzax hududiy uy-joydan foydalanish qismi balansidagi binoning bo‘sh turgan xonasi 502,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• boshlang'ich narxi 717 mln so‘m
• sotilgan narxi 6,5 mlrd so‘m
• yer maydoni 2,1 ga
• Farg‘ona viloyati Quvasoy shahridan boshlang'ich narxi 132,7 mln so‘m bo‘lgan qurilish sanoati korxonalari qurish uchun 25 sotix yеr uchastkasi 146 mln so‘mga sotildi.
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumanidan boshlang'ich narxi 19,2 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 6 sotix yеr uchastkasi 21,1 mln so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 11,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 39,2 mln so‘m
• Sirdaryo viloyati Oqoltin tumanidan boshlang'ich narxi 0,6 mln so'm bo'lgan ko'chma savdo joyi 8,4 mln so'mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 13 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 228 лота. Также было реализовано 187 объекта со стартовой ценой 1,4 млрд сумов за 8,9 млрд сумов.
• стартовая цена 497,9 млн сум
• Пустующая комната здания, принадлежащее управлению Джизакского территориального жилищного пользования Министерства обороны, с первоначальной годовой арендной ставкой 10,1 млн ​​сумов в районе Шароф Рашидов Джизакской области, сдана в аренду за 502,2 млн сумов.
• стартовая цена 717 млн сум
• Земельный участок, расположенный в городе Кувасой Ферганской области, площадью 25 соток, со стартовой ценой 132,7 млн ​​сумов продан за 146 млн сумов под строительство предприятия строительной отрасли.
• Земельный участок, расположенный в Ходжелийском районе Республики Каракалпакстан, площадью 6 соток, со стартовой ценой 19,2 млн ​​сумов продан за 21,1 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.
• стартовая цена 11,8 млн сум
• цена продажи 39,2 млн сум
• Мобильная торговая точка в Акалтынском районе Сырдарьинской области, со стартовой ценой 0,6 млн сумов продана за 8,4 млн сумов.