26-sentabr sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
398 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 10,1 mlrd so'm bo'lgan 137 ta lot 10,8 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 7,6 mlrd so‘m
• Jizzax viloyati Baxmal tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 2,6 mlrd so‘m bo‘lgan “O‘zbekiston Respublikasi Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki” AJ balansidagi meva-sabzavotlarni qayta ishlash bino-inshootlari 2,7 mlrd so‘mga sotildi.
• Qashqadaryo viloyati Shahrisabz shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 1,4 mlrd so‘m bo‘lgan AT “Xalq bank” Qashqadaryo viloyat filiali balansidagi savdo va xizmat ko‘rsatish binosi 1,6 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 29 ta
• boshlang‘ich narxi 547,9 mln so‘m
• sotilgan narxi 550,8 mln so‘m
• Navoiy viloyati Karmana tumanida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 8,8 mln so‘m bo‘lgan Axborot texnologiyalari texnikumi balansidagi binoning bo‘sh xonasi 9,7 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 15 ta
• boshlang'ich narxi 894,8 mln so‘m
• sotilgan narxi 968,9 mln so‘m
• yer maydoni 2,6 ga
• Toshkent viloyati Ohangaron tumanidan boshlang'ich narxi 773,3 mln so‘m bo‘lgan ko‘p funksiyali jamoat majmualari qurish uchun 2,1 gektar yеr uchastkasi 812 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 26 сентября
На аукционы и открытые торги было выставлено 398 лота. Также было реализовано 137 объекта со стартовой ценой 10,1 млрд сумов за 10,8 млрд сумов.
• Пустующие здания и сооружения для переработки фруктов и овощей, расположенные в Бахмалском районе Джизакской области, принадлежащие АО “Узбекистон Республикаси Ташки иктисодий фаолият миллий банки”, со стартовой ценой 2,6 млрд сумов проданы за 2,7 млрд сумов.
• Торгово-служебное здание, расположенные в городе Шахрисабз Кашкадарьинской области, принадлежащие Кашкадарьинскому филиалу АК “Халк банк”, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов продано за 1,6 млрд сумов.
• стартовая цена 547,9 млн сум
• цена продажи 550,8 млн сум
• Пустующая комната, принадлежащая Техникуму информационных технологий, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,8 млн ​​сумов в Карманинском районе Навоийской области, сдана в аренду за 9,7 млн сумов.
• стартовая цена 894,8 млн сум
• цена продажи 968,9 млн сум
• Земельный участок, расположенный в Ахангаранском районе Ташкентской области, площадью 2,1 гектаров, со стартовой ценой 773,3 млн ​​сумов продан за 812 млн сумов для создания многофункциональных общественных комплексов.