Xivadagi mehmonxonalarni xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasi tanlab olindi
Davaktiv agentligining “Xiva Plaza” MChJ va “Xiva Lokomativ” MChJlarni (keyingi oʻrinlarda — Aktivlar) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan RSM Uzbekistan kompaniyasi Aktivlarning ustav kapitalidagi ulushlarini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni mehmonxona va uni boshqarish biznesidagi bozorni tahlil qilish;
Davaktiv agentligi RSM Uzbekistan bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

Привлечен консультант для приватизации гостиниц, расположенных в Хиве
Согласно объявлению Агентства госактивов по привлечению профессиональной консалтинговой компании (далее - Консультант) для приватизации 100% долей ООО «Хива Плаза» и ООО «Хива Локоматив» (далее - Активы), сообщается следующее.
Соответственно, в результате процесса отбора компания RSM Uzbekistan, представивший высочайший уровень проектов в сфере деятельности, квалификацию задействованной в проекте профессиональной команды и наиболее приемлемое ценовое предложение, был привлечен в качестве Консультанта по приватизации долей в уставных капиталах Активов.
• Анализ рынка в сфере управления гостиничным бизнесом и изучение предпосылок развития отрасли в Узбекистане и в регионе;
Агентство госактивов совместно с RSM Uzbekistan примет все необходимые меры для организации процесса в соответствии с открытыми, прозрачными и конкурентными торговыми механизмами, а также обеспечит предоставление информации общественности о каждом этапе процесса.