Osiyo taraqqiyot banki O‘zbekiston hukumatini “Davlat mulkini xususiylashtirish to‘g‘risida”gi Qonun qabul qilingani bilan qutlaydi.
Ushbu Qonun xususiy sektor investitsiyalarini jalb qilish va iqtisodiy oʻsishni ragʻbatlantirish uchun shaffof va hisobdor jarayonni belgilab beradi.
Osiyo taraqqiyot banki ushbu islohotni amalga oshirilishida (qonunni ishlab chiqilishida) yaqin hamkor bo‘ldi.
Texnik ko‘mak loyihalarimiz doirasida, biz xususiylashtirish jarayonlarini amalga oshirishning ilgʻor xorijiy tajribalari bo‘yicha salohiyatni oshirish hamda tahliliy ekspertiza taqdim etish orqali Qonunni ishlab chiqishni qoʻllab-quvvatladik.
Biz O‘zbekistonni barqaror va inklyuziv rivojlanish yo‘lida qo‘llab-quvvatlashda davom etishni intiqlik bilan kutamiz.

Взгляд Азиатского банка развития: новый Закон «О приватизации государственного имущества»
Азиатский Банк Развития поздравляет правительство Узбекистана с принятием Закона "О приватизации государственного имущества".
Данный Закон устанавливает прозрачный и подотчетный процесс для привлечения инвестиций частного сектора и стимулирования экономического роста.
Азиатский банк развития был ценным партнером в проведении этой реформы.
В рамках наших проектов технической помощи мы поддержали разработку Закона, предоставив аналитическую экспертизу, а также наращивание потенциала в области лучших практик реализации процессов приватизации.
Мы с нетерпением ждем возможности продолжать оказывать поддержку Узбекистану на его пути к устойчивому и инклюзивному развитию.