“UZ-DONGJU PEINT KOMPАNI” MChJ QK ustav kapitalidagi davlat ulushini sotib olish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirildi
Davaktiv agentligining joriy yil 10 oktyabrdagi «UZ-DONGJU PEINT KOMPANI» MCHJ QK ustav kapitalidagi 50,0 foiz aksiyalar paketini sotib olish bo‘yicha tanlov eʼloniga muvofiq quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi salohiyatli investorlarga aktivni yaxshiroq o‘rganish va jarayon ishtirokida malakaviy tayyorlanishga ko‘proq imkoniyat yaratish, shuningdek sotish jarayonlarini yanada shaffof va raqobat muhitida o‘tkazish hamda qo‘shimcha salohiyatli investorlarni jalb qilish maqsadida, barcha manfaatdor tomonlar va salohiyatli investorlarga “UZ-DONGJU PEINT KOMPANI” MCHJ QK  ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish yuzasidan qiziqish bildirish (Express of Interest) bo‘yicha arizalarni qabul qilish muddati 2022 yil 27 noyabr kuni soat 18:00 ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Avval maʼlum qilinganidek, “Rezolut” konsalting kompaniyasi va "Dentons Tashkent" advokatlik firmasi konsorsiumi ushbu Bitim yuzasidan Agentlikning maslahatchisi sifatida jalb qilingan.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале СП ООО «УЗ-ДОНГЖУ ПЭИНТ КОМПАНИ»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 10 октября текущего года о процессе продажи 50,0% государственной доли в уставном капитале СП ООО «УЗ-ДОНГЖУ ПЭИНТ КОМПАНИ», сообщается следующее.
Агентство госактивов, в целях предоставления потенциальным инвесторам, участвующим в процессе приватизации дополнительной возможности для тщательного изучения актива и проведения процессов продажи в прозрачной и конкурентной среде, а также для привлечения дополнительных инвесторов, сообщает, что срок приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) для приобретения государственной доли в уставном капитале СП ООО «УЗ-ДОНГЖУ ПЭИНТ КОМПАНИ» продлен до 18:00 (Ташкентское время) 27 ноября 2022 года.
Как сообщалось ранее, консорциум консалтинговой компании "Rezolut" и адвокатской фирмы "Dentons Tashkent" привлечен в качестве консультанта Агентства по данному активу.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующие адреса электронной почты: m.eshmirzayev@rezolut.uz и info@rezolut.uz.