Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʼrinlarda “Аgentlik” yoki “Sotuvchi”) “UZ-DONGJU PEINT KOMPАNI” MChJ QK (keyingi oʼrinlarda - “Korxona” yoki “Aktiv”) ustav kapitalidagi 50 foiz ulushini muzokaralarga ommaviy taklif etish yoʼli bilan sotish (keyingi oʼrinlarda – “Bitim”) rejasini eʼlon qiladi.
"Rezolut" konsalting kompaniyasi va "Dentons Tashkent" advokatlik firmasi konsortsiumi ushbu Bitim boʼyicha Аgentlikning maslahatchisi vazifasini bajaradi.
Korxona toʼgʼrisida qisqacha maʼlumot
Korxona 1995 yilda Oʼzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli qaroriga muvofiq tashkil etilgan boʼlib, 1999 yildan boshlab avtomobil lak-boʼyoqlari va avtomobillarga rezina jipslovchi qismlar ishlab chiqarishni boshlagan.
Korxonaning yillik ishlab chiqarish quvvati 7,5 ming tonna avtomobil lak boʼyoq mahsulotlarini (40 dan ziyod turda), 4,0 ming tonna qurilish va sanoat lak-boʼyoqlari mahsulotlarini (20 turdagi) hamda 240 ming tonna rezina jipslovchi qismlarini tashkil etadi.
Korxonaning asosiy ishlab chiqarish quvvati Andijon shahrida 4,8 gektar maydonda joylashgan, qoʼshimcha ravishda Korxonaning Аndijon viloyatidagi savdo markazlarida ta tijorat doʼkonlari, chorvachilik yordamchi xoʼjaligi hamda Аndijon tumanidagi qishloq xoʼjaligi ozuqa mahsulotlarini yetishtirishga moʼljallangan 25,4 gektar yer maydoni, Аndijon viloyatining Xonobod shahrida 2,0 gektar maydondagi bogʼ hududi, Toshkent shahrining Yunusobod tumanida koʼchmas mulk hamda Toshkent viloyati Boʼstonliq tumanidata dam olish uylari mavjud.
Korxona respublika boʼylab 22 ta rasmiy dillerlik markazlari orqali isteʼmolchilarni 80 turdagi yuqori sifatli mahsulotlar bilan taʼminlaydi. 300 ga yaqin malakali ishchilar mavjud.
Bitimni amalga oshirish jarayoni
Sotish jarayoni barcha manfaatdor tomonlar (keyingi oʼrinlarda – Talabgorlar) uchun ochiq boʼlgan takliflarni taqdim etishning raqobatga asoslangan jarayoni orqali tashkil etilgan.
Jarayon, manfaatdor tomonlardan dastlab, sotib olish boʼyicha qiziqish bildirish toʼgʼrisidagi arizalarini (Express of interest) qabul qilish, soʼng majburiy boʼlmagan takliflar (NBO), undan keyin majburiy boʼlgan takliflarni (BO) qabul qilish va bir yoki bir nechta ishtirokchilar bilan keyingi muzokaralarni oʼtkazishdan iborat.
Hozirda, Talabgorlar quyidagi maʼlumotlarni oʼz ichiga olgan ariza xati orqali oʼz qiziqishlarini bildirishlari (keyingi oʼrinlarda - “Qiziqish bilidirish arizasi”) soʼraladi:
1. Davlat roʼyxatidan oʼtkazilganligi toʼgʼrisidagi guvohnomaning nusxasi;
2. Oxirgi 2 yil uchun audit qilingan konsolidatsiyalashgan moliyaviy hisobot;
3. Barcha aktsiyadorlar/ishtirokchilar (va ularning egalik ulushlari) va yakuniy benefitsiarlar toʼgʼrisidagi maʼlumotlar.
Qiziqish bildirish taklifi Talabgorning xohishiga koʼra oʼzbek, ingliz, yoki rus tillarida tayyorlanishi mumkin.
Аrizalar va unga ilova qilingan hujjatlar quyidagi mezonlar asosida saralanadi hamda natijalari boʼyicha keyingi bosqichlar toʼgʼrisida Talabgorlar shaxsan xabardor qilinadi:
• Xaridorning aktsiyadorlari/ishtirokchilari va oxirgi benefetsiarlariga nisbatan jinoyat ishi va/yoki tergov harakatlari oʼtkazilmaganligini, shuningdek, xaridorning mansabdor shaxslarining nomlari soxta tadbirkorlar va bankrotlarning xalqaro roʼyxatlarida va Oʼzbekiston Respublikasining shu kabi roʼyxatlarida yuqligi;
• Talabgorning АQSh, Yevropa Ittifoqi va MDH mamlakatlari hukumatlari tomonidan sanktsiyalar qoʼllangan kompaniyalar roʼyxatlariga kiritilmaganligi;
• “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʼin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʼgʼrisida”gi Oʼzbekiston Respublikasining 660-II-sonli Qonuniga (2019 yil 15 yanvardagi tahririda) rioya qilish.
Аktivni sotib olish boʼyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvafaqqiyatli oʼtgan talabgorlarga xususiylashtirish jarayonlarining kelgusi Majburiyatga ega boʼlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichida ishtirokini tasdiqlash uchun, ushbu talabgorlar bilan Аxborotlarni oshkor etmaslik toʼgʼrisidagi bitim (NDA)ni imzolash taklif etiladi, soʼngra ularga xalqaro maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyani sotib olish narxi boʼyicha indikativ majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni tayyorlash uchun zarur boʼlgan axborotni oʼz ichiga olgan dastlabki maʼlumotlar toʼplami (Information Memorandum) bilan tanishish imkoniyati beradigan Virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati beriladi.
Talabgorlar Qiziqish bildirish taklifi koʼrinishida arizalarni topshirishning oxirgi muddati 2022 yilning 10 noyabr kuni (Toshkent vaqti bilan) soat 18:00gacha.
Аrizalar quyidagi elektron manzillarga yuborilishi lozim: m.eshmirzayev@rezolut.uz va info@rezolut.uz.
Аriza topshirish jarayoni barcha Ishtirokchilar uchun ochiq.
Аgentlik sotish jarayonining ketma-ketligini oʼzgartirish yoki potentsial xaridorga (xaridorlarga) sotishni yoki sabablarini tushuntirmasdan istalgan vaqtda ular bilan muzokar olib borishni rad etish huquqini oʼzida saqlab qoladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʼlgan Аgentlik, Korxona va Rezolut kompaniyasining Korxonaning ulushini sotish bilan bogʼliq biror bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Аgentlik oʼz xohishiga koʼra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʼz zimmalariga olmasdan:
(i) Аrizalar berish muddatiga oʼzgartirish kiritish;
(ii) Har qanday sababga koʼra sotish jarayonini toʼxtatish; va/yoki
(iii) Istalgan vaqtda va sabablarni tushuntirmasdan har qanday potentsial xaridor(xaridorlar) bilan Bitimga taalluqli boʼlgan har qanday muhokama va muzokaralarni tugatish huquqlarini oʼzida saqlab qoladi.

Announcement on the beginning of sales process of a 50.0% shares in the authorized capital of JV LLC "UZ-DONGJU PAINT COMPANY"
The State Assets Management Agency (the "Agency" or the "Seller") announces its intention to sell the state share of 50.0% in the authorized capital of JV "UZ-DONGZHU PAINT COMPANY" LLC (the "Enterprise" or the "Asset") through a public invitation to negotiations (the "Transaction") in accordance with the relevant privatization programs.
The consortium of the consulting company "Rezolut" and the law firm "Dentons Tashkent" acts as the consultant of the Agency on the Transaction.
Brief information about the Enterprise
The Enterprise was established in 1995 in accordance with the relevant decree of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan and has been producing automotive paints and sealants since 1999.
Annual production capacity of the Enterprise is 7,5 thousand tons of automotive paints and varnishes (40 sorts), 4 thousand tons of construction and industrial paints and varnishes (20 sorts) and 240 thousand tons of rubber sealants.
The main production area of the enterprise is located in Andijan city on the area of 4.8 hectares; there are also 3 commercial stores in the trade markets of Andijan region, an auxiliary livestock farm, a land plot of 25.4 hectares for growing agricultural crops in Andijan region, a park of 2.0 hectares in Khanabad city of Andijan region, properties in Yunusabad district of Tashkent city, 2 recreation facilities in Bostanlyk district of Tashkent region.
The company provides consumers with high quality products in the range of 80 types through 22 official distribution points. There are about 300 qualified workers in the company.
Process of Transaction
The sales process will be organized as a competitive bidding process open to all interested parties (the "Applicants").
The process consists of initially receiving the Expression of Interest Application from interested Applicants, then accepting non-binding offers (NBOs) and then binding offers (BOs), and subsequent negotiations with one or more interested Applicants.
Applicants are currently invited to express their interest in the form of an application ("Expression of Interest") including the following information:
1. A copy of the certificate of state registration;
2. Consolidated audited financial statements for the last 2 years;
3. Information on all shareholders/participants (and their ownership shares) and beneficiaries.
The Expression of Interest may be prepared in Uzbek, Russian or English, at the discretion of the Applicant.
Applicants will be personally notified of the selection process results and its subsequent stages, based on the results of the review of Applications and attached documents for compliance with the following criteria:
• Confirmation of the absence of criminal proceedings and/or investigations with respect to the shareholders/participants and final beneficiaries, as well as the name of the Buyer's officials in the international lists of fictitious entrepreneurs and bankrupts, as well as in the similar lists of the Republic of Uzbekistan;
• Information about absence of the Applicant in the lists of companies against which sanctions are applied by the governments of the USA, EU and CIS countries;
• Confirmation of compliance with Law of the Republic of Uzbekistan No. 660-11 (as amended on January 15, 2019) "On Counteraction of Legalization of Proceeds of Crime, Financing of Terrorism and Financing Weapons of Mass Destruction Proliferation".
In order to confirm future participation in the privatization process, applicants who have successfully passed the Expression of Interest stage are invited to sign a Non-Disclosure Agreement (NDA), then will be granted access to the Virtual Data Room (VDR), which provides them with the Information Memorandum prepared by an international consultant, that contains information necessary to prepare indicative non-binding offers (NBO) to purchase the Asset.
The deadline for submission of Expressions of Interest is no later than 18:00 (Tashkent time) on November 10, 2022.
Applications are to be sent to the following email addresses: m.eshmirzaev@rezolut.uz, and info@rezolut.uz.
The process of Application submission is open for all Applicants.
This announcement, or any part of its contents, should not be taken as a form of obligation on the part of the Agency, the Enterprise and Rezolut with respect to the sale of shares in the Enterprise, as might be inferred from the publication of this announcement. The Agency reserves the right, in its sole discretion, at any time and in any respect, without assuming joint or individual liability:
(ii) Stop the sale process for any reason; and/or
(iii) Stop all discussions and negotiations with any potential buyer(s) in relation to the Transaction at any time and without explanation.