Tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davlat aktivlarini boshqarish agentligi (keyingi oʼrinlarda “Аgentlik” yoki “Sotuvchi”) “UZ-DONGJU PEINT KOMPАNI” MChJ QK (keyingi oʼrinlarda - “Korxona” yoki “Aktiv”) ustav kapitalidagi 50 foiz ulushini muzokaralarga ommaviy taklif etish yoʼli bilan sotish (keyingi oʼrinlarda – “Bitim”) rejasini eʼlon qiladi.
"Rezolut" konsalting kompaniyasi va "Dentons Tashkent" advokatlik firmasi konsortsiumi ushbu Bitim boʼyicha Аgentlikning maslahatchisi vazifasini bajaradi.
Korxona toʼgʼrisida qisqacha maʼlumot
Korxona 1995 yilda Oʼzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining tegishli qaroriga muvofiq tashkil etilgan boʼlib, 1999 yildan boshlab avtomobil lak-boʼyoqlari va avtomobillarga rezina jipslovchi qismlar ishlab chiqarishni boshlagan.
Korxonaning yillik ishlab chiqarish quvvati 7,5 ming tonna avtomobil lak boʼyoq mahsulotlarini (40 dan ziyod turda), 4,0 ming tonna qurilish va sanoat lak-boʼyoqlari mahsulotlarini (20 turdagi) hamda 240 ming tonna rezina jipslovchi qismlarini tashkil etadi.
Korxonaning asosiy ishlab chiqarish quvvati Andijon shahrida 4,8 gektar maydonda joylashgan, qoʼshimcha ravishda Korxonaning Аndijon viloyatidagi savdo markazlarida ta tijorat doʼkonlari, chorvachilik yordamchi xoʼjaligi hamda Аndijon tumanidagi qishloq xoʼjaligi ozuqa mahsulotlarini yetishtirishga moʼljallangan 25,4 gektar yer maydoni, Аndijon viloyatining Xonobod shahrida 2,0 gektar maydondagi bogʼ hududi, Toshkent shahrining Yunusobod tumanida koʼchmas mulk hamda Toshkent viloyati Boʼstonliq tumanidata dam olish uylari mavjud.
Korxona respublika boʼylab 22 ta rasmiy dillerlik markazlari orqali isteʼmolchilarni 80 turdagi yuqori sifatli mahsulotlar bilan taʼminlaydi. 300 ga yaqin malakali ishchilar mavjud.
Bitimni amalga oshirish jarayoni
Sotish jarayoni barcha manfaatdor tomonlar (keyingi oʼrinlarda – Talabgorlar) uchun ochiq boʼlgan takliflarni taqdim etishning raqobatga asoslangan jarayoni orqali tashkil etilgan.
Jarayon, manfaatdor tomonlardan dastlab, sotib olish boʼyicha qiziqish bildirish toʼgʼrisidagi arizalarini (Express of interest) qabul qilish, soʼng majburiy boʼlmagan takliflar (NBO), undan keyin majburiy boʼlgan takliflarni (BO) qabul qilish va bir yoki bir nechta ishtirokchilar bilan keyingi muzokaralarni oʼtkazishdan iborat.
Hozirda, Talabgorlar quyidagi maʼlumotlarni oʼz ichiga olgan ariza xati orqali oʼz qiziqishlarini bildirishlari (keyingi oʼrinlarda - “Qiziqish bilidirish arizasi”) soʼraladi:
1. Davlat roʼyxatidan oʼtkazilganligi toʼgʼrisidagi guvohnomaning nusxasi;
2. Oxirgi 2 yil uchun audit qilingan konsolidatsiyalashgan moliyaviy hisobot;
3. Barcha aktsiyadorlar/ishtirokchilar (va ularning egalik ulushlari) va yakuniy benefitsiarlar toʼgʼrisidagi maʼlumotlar.
Qiziqish bildirish taklifi Talabgorning xohishiga koʼra oʼzbek, ingliz, yoki rus tillarida tayyorlanishi mumkin.
Аrizalar va unga ilova qilingan hujjatlar quyidagi mezonlar asosida saralanadi hamda natijalari boʼyicha keyingi bosqichlar toʼgʼrisida Talabgorlar shaxsan xabardor qilinadi:
• Xaridorning aktsiyadorlari/ishtirokchilari va oxirgi benefetsiarlariga nisbatan jinoyat ishi va/yoki tergov harakatlari oʼtkazilmaganligini, shuningdek, xaridorning mansabdor shaxslarining nomlari soxta tadbirkorlar va bankrotlarning xalqaro roʼyxatlarida va Oʼzbekiston Respublikasining shu kabi roʼyxatlarida yuqligi;
• Talabgorning АQSh, Yevropa Ittifoqi va MDH mamlakatlari hukumatlari tomonidan sanktsiyalar qoʼllangan kompaniyalar roʼyxatlariga kiritilmaganligi;
• “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga, terrorizmni moliyalashtirishga va ommaviy qirgʼin qurolini tarqatishni moliyalashtirishga qarshi kurashish toʼgʼrisida”gi Oʼzbekiston Respublikasining 660-II-sonli Qonuniga (2019 yil 15 yanvardagi tahririda) rioya qilish.
Аktivni sotib olish boʼyicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichidan muvafaqqiyatli oʼtgan talabgorlarga xususiylashtirish jarayonlarining kelgusi Majburiyatga ega boʼlmagan taklif (NBO) qabul qilish bosqichida ishtirokini tasdiqlash uchun, ushbu talabgorlar bilan Аxborotlarni oshkor etmaslik toʼgʼrisidagi bitim (NDA)ni imzolash taklif etiladi, soʼngra ularga xalqaro maslahatchi tomonidan tayyorlangan Kompaniyani sotib olish narxi boʼyicha indikativ majburiyatga ega boʼlmagan takliflarni tayyorlash uchun zarur boʼlgan axborotni oʼz ichiga olgan dastlabki maʼlumotlar toʼplami (Information Memorandum) bilan tanishish imkoniyati beradigan Virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ga kirish imkoniyati beriladi.
Talabgorlar Qiziqish bildirish taklifi koʼrinishida arizalarni topshirishning oxirgi muddati 2022 yilning 10 noyabr kuni (Toshkent vaqti bilan) soat 18:00gacha.
Аrizalar quyidagi elektron manzillarga yuborilishi lozim: m.eshmirzayev@rezolut.uz va info@rezolut.uz.
Аriza topshirish jarayoni barcha Ishtirokchilar uchun ochiq.
Аgentlik sotish jarayonining ketma-ketligini oʼzgartirish yoki potentsial xaridorga (xaridorlarga) sotishni yoki sabablarini tushuntirmasdan istalgan vaqtda ular bilan muzokar olib borishni rad etish huquqini oʼzida saqlab qoladi.
Ushbu eʼlon yoki uning mazmunining biron bir qismi mazkur eʼlon chop etilishidan kelib chiqib taxmin qilinishi mumkin boʼlgan Аgentlik, Korxona va Rezolut kompaniyasining Korxonaning ulushini sotish bilan bogʼliq biror bir shakldagi majburiyati sifatida talqin qilinmasligi kerak. Аgentlik oʼz xohishiga koʼra har qanday vaqtda va har qanday holatda, birgalikdagi yoki shaxsiy javobgarlikni oʼz zimmalariga olmasdan:
(i) Аrizalar berish muddatiga oʼzgartirish kiritish;
(ii) Har qanday sababga koʼra sotish jarayonini toʼxtatish; va/yoki
(iii) Istalgan vaqtda va sabablarni tushuntirmasdan har qanday potentsial xaridor(xaridorlar) bilan Bitimga taalluqli boʼlgan har qanday muhokama va muzokaralarni tugatish huquqlarini oʼzida saqlab qoladi.

Объявление о начале процесса продажи 50,0% доли в уставном капитале СП ООО «УЗ-ДОНГЖУ ПЭИНТ КОМПАНИ»
Агентство по управлению государственными активами (далее - «Агентство» или «Продавец») объявляет о намерении реализовать долю государства в размере 50,0% в уставном капитале СП ООО «УЗ-ДОНГЖУ ПЭИНТ КОМПАНИ» (далее – «Предприятие» или «Актив») путем публичного приглашения к переговорам (далее – «Сделка») согласно соответствующим программам приватизации.
Консультантом Агентства по данной Сделке выступает консорциум консалтинговой компании "Rezolut" и адвокатской фирмы "Dentons Tashkent".
Краткая информация о Предприятии
Предприятие было образовано в 1995 году согласно соответствующему постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан и производит автомобильные краски и уплотнители с 1999 г.
Годовая производственная мощность Предприятия составляет 7,5 тыс. тонн автомобильной лакокрасочной продукции (в ассортименте 40 видов), 4 тыс. тонн строительной и промышленной лакокрасочной продукции (20 видов), 240 тыс. тонн резиновых уплотнителей.
Основная производственная площадь Предприятия расположена в городе Андижана на 4,8 гектаров площади, также на балансе Предприятия числятся 3 коммерческих магазина в торговых рынках Андижанской области, вспомогательное животноводческое хозяйство, земельный участок в размере 25,4 га для выращивания сельскохозяйственных культур в Андижанском районе, парк площадью 2,0 га в городе Ханабад Андижанской области, недвижимости в Юнусабадском районе г. Ташкента, 2 дома отдыха в Бостанлыкском районе Ташкентской области.
Предприятие обеспечивает потребителей высококачественной продукцией в ассортименте 80 видов через 22 официальные дистрибьютерские точки. Располагает около 300 квалифицированными работниками.
Процесс продажи будет организован как конкурентный процесс подачи заявок, открытый для всех заинтересованных сторон (далее – «Претенденты»).
Процесс состоит из первоначального получения выражения заинтересованности в форме Заявки (Express of Interest) от заинтересованных претендентов, далее принятия необязывающих предложений (NBO), а затем обязывающих предложений (BO), и последующих переговоров с одним или несколькими заинтересованными претендентами.
В настоящее время претендентам предлагается выразить свою заинтересованность в форме заявки (далее —«Заявка о выражении заинтересованности»), включающую следующую информацию:
2. Консолидированная аудированная финансовая отчетность за последние 2 года;
3. Информация о всех акционерах/участниках (и их долях собственности) и конечных бенефициарах.
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлено на узбекском, русском или английском языках, на усмотрение Претендента.
Претенденты будут персонально уведомлены о результатах отбора и последующих этапах, исходя из результатов рассмотрения заявок и приложенных документов на соответствия следующих критерий:
• Подтверждение отсутствия уголовных разбирательств и/или расследований в отношении акционеров/участников и конечных бенефициаров, а также названия должностных лиц покупателя в международных списках лже-предпринимателей и банкротов, а также в аналогичных списках Республики Узбекистан;
• Информация об отсутствии Претендента в списках компаний, против которых применены санкции со стороны правительств США, ЕС и стран СНГ;
• Подтверждение соблюдения Закона Республики Узбекистан № 660-11 (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
В целях подтверждения будущего участия в процессе приватизации претендентам, успешно прошедшим этап выражения заинтересованности в приобретении актива (Express of interest), предлагается подписать с этими претендентами Соглашение о неразглашении данных (NDA), затем будет предоставлен доступ в вирутальную комнату данных (VDR), которая позволит им ознакомиться с информационным меморандумом (Information Memorandum), подготовленным международным консультантом, который содержит информацию, необходимую для подготовки индикативных необязывающих предложений (NBO) для покупки Актива.
Окончательный срок подачи заявок в форме Заявки о выражении заинтересованности – не позднее 18:00 (по Ташкентскому времени) 10 ноября 2022 года.
Заявки необходимо отправить на электронные адреса: m.eshmirzaev@rezolut.uz, и info@rezolut.uz.
Процесс подачи заявок является открытым для всех Претендентов.
Настоящее объявление, или какая-либо часть его содержания не должны рассматриваться как форма обязательства со стороны Агентства, Предприятия и Rezolut в отношении продажи доли в Предприятие, что можно было бы предположить в связи с публикацией настоящего объявления. Агентство оставляют за собой право по своему усмотрению в любое время и в любом отношении, не принимая совместной или индивидуальной ответственности: