“UZPAYNET” MChJni xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarni (NBO) qabul qilish muddatining kechiktirilishi to‘g‘risida axborot
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 8 avgust kuni “UZPAYNET” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligi va 4 oktyabr kuni davlat ulushini sotib olish narxi bo‘yicha majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarni (NBO) qabul qilish bosqichi boshlanganligi yuzasidan e'lonlar chop etilgan.
Avval ma'lum qilinganidek, ABRAU CAPITAL va CENTIL konsorsium kompaniyalari ushbu Bitim yuzasidan xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida jalb etilgan.
“UZPAYNET” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlarida konsultant tomonidan Jamiyatning soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik chuqur tahlillarini (due diligence) o‘tkazish davomida qo‘shimcha ravishda aniqlik kiritilishi zarur bo‘lgan holatlar yuzaga kelganligi munosabati bilan, talabgorlarning majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarini (NBO) qabul qilish muddati kechiktiriladi.
O‘z navbatida, savdo jarayonlarining ushbu bosqichida ishtirok etayotgan talabgorlarga xususiylashtirish bo'yicha maslahatchi tomonidan jarayon yuzasidan individual xat (Process Letter) yuboriladi.
Davaktiv agentligi xususiylashtirish jarayonining shaffofligini, ochiqligini va teng raqobat muhitini ta'minlashning barcha choralarini ko‘radi va uning kelgusi bosqichi to‘g‘risida axborot berib boradi.
Ma'lumot uchun: ushbu sotish jarayoni bo‘yicha avvalgi chop etilgan e'lonlarda Davaktiv agentligi va uning maslahatchisi sotish jarayonining muddatiga o'zgartirish kiritish hamda to‘xtatish huquqini o‘zida saqlab qolishi qayd etilganligi eslatib o‘tiladi.

Информация об отсрочке срока приема необязывающих предложений (NBO) по процессу приватизации ООО «UZPAYNET»
Агентством по управлению государственными активами были опубликованы объявления от 8 августа текущего года о начале этапа выражения заинтересованности (Express of interest) по приобретению государственной доли в размере 100 процентов в уставном капитале ООО «UZPAYNET», а также от 4 октября текущего года о начале этапа по приёму необязывающих предложений (NBO)  по приобретению государственной доли.
Как сообщалось ранее, в качестве консультанта по приватизации в рамках данного процесса привлечен консорциум компаний ABRAU CAPITAL и CENTIL.
В связи с тем, что в ходе проведения со стороны консультанта комплексного налогового, правового, финансового и экологического анализа (due diligence) Общества возникли обстоятельства, требующие дополнительного уточнения в рамках процесса приватизации государственной доли в размере 100% в уставном капитале ООО «UZPAYNET», срок приема необязывающих предложений (NBO) претендентов отсрочивается.
В свою очередь, всем претендентам, участвующим в этом этапе процессов продаж, со стороны консультанта по приватизации будут направлены индивидуальные процедурные письма (Process Letter).
Агентство госактивов принимает все меры для обеспечения прозрачности, открытости и равной конкурентной среды процесса приватизации и предоставляет информацию о каждом из его этапов.
Для информации: в ранее опубликованных объявлениях по данному процессу продаж, отмечено, что Агентство госактивов и его консультант оставляют за собой право вносить изменения в сроки и/или прекратить процесс продажи.