“UZPAYNET” MChJni xususiylashtirish jarayonlarining majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarni (NBO) qabul qilish muddatining kechiktirilishi to‘g‘risida axborot
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 8 avgust kuni “UZPAYNET” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini sotib olish bo‘yicha qiziqish bildirish (Express of interest) bosqichi boshlanganligi va 4 oktyabr kuni davlat ulushini sotib olish narxi bo‘yicha majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarni (NBO) qabul qilish bosqichi boshlanganligi yuzasidan e'lonlar chop etilgan.
Avval ma'lum qilinganidek, ABRAU CAPITAL va CENTIL konsorsium kompaniyalari ushbu Bitim yuzasidan xususiylashtirish bo‘yicha maslahatchi sifatida jalb etilgan.
“UZPAYNET” MChJ ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini xususiylashtirish jarayonlarida konsultant tomonidan Jamiyatning soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik chuqur tahlillarini (due diligence) o‘tkazish davomida qo‘shimcha ravishda aniqlik kiritilishi zarur bo‘lgan holatlar yuzaga kelganligi munosabati bilan, talabgorlarning majburiyatga ega bo‘lmagan takliflarini (NBO) qabul qilish muddati kechiktiriladi.
O‘z navbatida, savdo jarayonlarining ushbu bosqichida ishtirok etayotgan talabgorlarga xususiylashtirish bo'yicha maslahatchi tomonidan jarayon yuzasidan individual xat (Process Letter) yuboriladi.
Davaktiv agentligi xususiylashtirish jarayonining shaffofligini, ochiqligini va teng raqobat muhitini ta'minlashning barcha choralarini ko‘radi va uning kelgusi bosqichi to‘g‘risida axborot berib boradi.
Ma'lumot uchun: ushbu sotish jarayoni bo‘yicha avvalgi chop etilgan e'lonlarda Davaktiv agentligi va uning maslahatchisi sotish jarayonining muddatiga o'zgartirish kiritish hamda to‘xtatish huquqini o‘zida saqlab qolishi qayd etilganligi eslatib o‘tiladi.

Information about the postponement in accepting non-binding offers (NBO) on the privatization process of "UZPAYNET" LLC
The State Assets Management Agency published announcements on 8 August of this year on the beginning of the Express of Interest stage to purchase 100% of the state share in the authorized capital of "UZPAYNET" LLC, also on 4 October of this year on the beginning of the non-binding offer stage (NBO) for purchase of the state share.
As previously reported, a consortium of companies ABRAU CAPITAL and CENTIL was attracted as a privatization consultant in this process.
In connection with the circumstances, occurred in the process of due diligence of the Company, requiring additional clarification in the privatization process of 100% state share in the authorized capital of "UZPAYNET" LLC, the acceptance of non-binding offers (NBO) of applicants is postponed.
The privatization consultant will send individual Process Letter to all applicants participating in this stage of the sale processes.
The State Assets Agency is undertaking all necessary measures to ensure transparency, openness and equal competitive environment of the privatization process and provides information on each of its stages.
Note: In the previously published announcements for this sale process, it is noted that the State Assets Management Agency and its consultant reserve the right to change the timeframes and/or terminate the sale process.